Пошук і знешкодження ворожих мін, встановлення інженерних загороджень – роботу саперів неможливо переоцінити. У День інженерних військ про свою справу розповів сапер рівненського підрозділу НГУ на псевдо Джонік.
Сапер-гвардієць розповів про підготовку фахівців і роботу на фронті.
Про це повідомляє Пресслужба рівненського підрозділу Національної гвардії
Зустріч з бійцем відбулася після його повернення з Донецької області. Там він разом з побратимами готував до вильотів наші ударні дрони з вибуховими подарунками для ворогів. Свій шлях у лавах Національної гвардії Джонік розпочав ще у 2016 році на посаді стрільця і отримав перший бойовий досвід у зоні проведення ООС.
«У 2016 році я підписав контракт з рівненським підрозділом Національної гвардії і став на посаду стрільця. Тоді наш підрозділ вперше вирушив на виконання бойових завдань. У 2019 році я звільнився з Нацгвардії і до повномасштабного вторгнення працював за кордоном. У лютому 2024 року повернувся з Польщі і прийшов у свою частину. Понад рік був стрільцем, а тоді перевівся на посаду сапера в інженерно-саперне відділення», – згадує нацгвардієць.
Як навчився працювати з дронами
Спочатку боєць закінчив базовий профільний курс за новою для себе спеціальністю в одному з навчальних центрів Національної гвардії України, а згодом пройшов курс «Авіаційний спеціаліст-сапер» і навчився працювати з дронами.
«Мені завжди була цікава саперна справа, тому я почав вивчати її. Теоретичні навички і практичну базу нам показали в навчальному центрі. Я опанував особливості роботи з різними видами вибухових пристроїв і боєприпасами. Згодом я дізнався про нову цікаву мені посаду авіаційного сапера і вирішив пройти спеціальну підготовку, аби працювати з операторами безпілотними авіаційними комплексами», – розповідає Джонік.
Після підготовки нацгвардієць у складі відділення безпілотних авіаційних комплексів вирушив на виконання бойових завдань на Покровському напрямку. Там він працював з екіпажами дронів, монтував вибухівку під скиди та для дронів-камікадзе.
«На Покровському напрямку ми буквально працювали 24/7. До бойових виїздів готували чималі запаси скидів, а під час виїздів займалися монтажем зарядів на ударні дрони. Сапер – це професія, яка вимагає неабиякої зосередженості і холодного розуму, адже ти працюєш з вибухівкою і боєприпасами. Бувало складно фізично, адже протягом 3-5 днів з самого ранку і до пізнього вечора монтували десятки вибухових пристроїв на дрони. І це в умовах, коли на нас постійно полювали окупанти», – ділиться Джонік.
Для сапера важливо вміти працювати з різними видами вибухівки, для цього слід постійно вдосконалювати власні знання й зберігати емоційну стійкість, адже від кожного руху залежить власне життя та життя і здоров’я побратимів. Бойовий дух гвардійському саперу Джоніку підіймали результати власної роботи та спілкування з родиною.
«На цій війні для мене найбільша цінність – сім’я. Я робитиму все, аби мій син виріс в країні, де не буде війни. Також мене дуже підбадьорюють результати влучань дронів, коли оператори БПАК передають по засобах зв’язку, що гарно відпрацювали по ворожій техніці чи піхоті. На нашій землі немає місця ворогу!» – говорить гвардієць.
Читайте також: Коли святкувати день архангела Михаїла
- Шахрайські пропозиції надходять користувачам TelegramКористувачам месенджера Telegram надходять повідомлення про буцімто «подарунок» преміумпідписки до 2026 року з проханням активувати його через посилання. Насправді це шахрайська схема, мета якої – заволодіти вашими персональними даними для подальших злочинних дій.