Пам’ятка для українця про те як вберегтися від балістичних ракет. Знати потрібно всім.
Важливо! Пам’ятка для українця про балістичне озброєння. В особливості для південних областей останнім часом. ЇЇ написав у себе на сторінці одесит Павло КозловВін наголошує, що це лікбез по балістиці для цивільних. Прочитайте дуже уважно. Поширте. За його словами, зараз де б він не знаходився, спочатку дивиться, де тут можна сховатися якщо що.
Це може зберегти вам життя
Балістичне озброєння є наразі найбільш небезпечним для нас з вами та ця ситуація зможе змінитись тільки тоді, коли наш південь та інші області України будуть закрити за допомогою ЗРК Patriot та французьким SAMP/T.
Використовують вони його (вочевидь) тому, що на цю хвилину ця зброя для ворога є найефективнішою з того, що може долетіти до цілі. Просто, тому що все інше майже завжди збивається.
Через особливості балістичного озброєння, є певні проблеми з відслідковуванням напрямку польоту ракети після її пуску. Тобто, ми знаємо про пуск ракети та ми знаємо ПРИБЛИЗНО в якому напрямку вона летить. Пов’язано це із трьома факторами:
- 1) Вона летить не вперед, як крилата ракета, а вгору, частіше за все у безповітряний простір, де набирає максимальну швидкість, після чого, майже “падає” вертикально вниз.
- 2) Гіперзвукова швидкість ракети (у безповітряному просторі) та дуже малий час польоту (від менше ніж однієї хвилини до 3-5 хвилин залежно від дальності) може додатково ускладнювати завчасні попередження. Навіть коли є більш-менш точне розуміння, куди воно летить, то часу все одно дуже мало. Як у військових для попередження населення, так і в самого населення для реагування. Дуже часто, коли дають тривогу, то це значить, що ракета вже кудись летить. Ви повинні це постійно тримати в голові, якщо в вашій області повітряна тривога через застосування балістики. Часу не просто мало, його немає. Ховатись потрібно одразу. Також дуже важко прорахувати, де саме ракета прилетить.
- 3) У ракети в її характеристиках заявлено про можливість маневрування на всіх етапах польоту, як після зльоту вгору, так і в кінці, коли вона підлітає до цілі. Зроблено це для ускладнення прорахування траєкторії польоту та збиття сучасними комплексами ППО. Неодноразово були ситуації, коли ракета начебто летіла в одну сторону, а прильот був трохи в іншому місці. Це ще один серйозний фактор небезпеки.
Ракети ви не побачите та не почуєте
Також ви повинні враховувати, що через всі перелічені особливості цієї ракети ви її не побачите та не почуєте. Так працює фізика та з цим нічого не поробиш.
Наступне. Дуже часто (останнім часом майже постійно) ворогом застосовується або касетна бойова частина, або осколково-фугасна. Різниця між ними в тому, що шрапнель від касетної розлітається приблизно на 1.5 кілометри в усі сторони та використовується для вбивства усього живого на цій площі, а осколково-фугасна потрібна для точкових ударів. Також існує проникаюча бойова частина, яка пробиває залізо-бетонні споруди товщиною до 1.2 м.
Від шрапнелі ховатись треба за бетонними спорудами подалі від вікон або падати на асфальт нижче рівня на якому ви знаходитесь (руками закрити вуха, рот відкритий), зменшуючи ймовірність ураження. Інакше є дуже великий ризик серйозних травм або смерті.
Швидкість ракети становить 2100 метрів на секунду або 7560 кілометрів на годину. Це до питання часу, який в вас є на реакцію. До Одеси з Криму, наприклад, долітає за +/- за 2 хвилини (залежно від точки пуску).
Наші моніторингові канали завжди попереджають саме про загрозу балістичного озброєння, але це робиться по “секторам” (схід, південь, північ, дуже рідко захід) через озвучені вище причини.
Правило просте: Бачите загрозу – знайте, що в вас є лічені секунди на реакцію
Ворог спеціально застосовує ці ракети із касетною частиною для того, щоб залякати нас із вами. Окрім терору цивільного населення вони нічого іншого не вміють.
Все це особливо стосується також таких міст як Харків, які найбільше потерпають від ракет із балістичною траєкторією.
Бережіть себе.
- До служби зайнятості Рівненщини звернулося 5 тисяч переселенцівРівненська служба зайнятості оперативно забезпечує внутрішньо переміщених осіб усіма необхідними послугами. В цьому допомагають новітні форми роботи з використанням соціальних мереж та електронних засобів комунікацій.