Одна з найстрашніших битв для української армії у війні на Донбасі відбулася у серпні 2014 року під містом Іловайськ.
Бої тривали майже місяць з 6 по 29 серпня й увійшли в історію під назвою “Іловайський котел”. Українська армія втратила 366 воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон. Це спонукало українську сторону погодитися на умови Мінського перемир’я, підписаного 5 вересня 2014 року в білоруській столиці. Одна з найстрашніших битв для української армії відбулася саме під Іловайськом.
Збройні Сили України зазнали втрат озброєння і військової техніки на суму майже 300 млн грн.
29 серпня — День пам’яті захисників України. Символом цього дня стали соняшники. Саме через соняшникові поля пробирались українські воїни до своїх.
У десяту річницю трагедії Головнокомандувач ЗСУ Сирський наголосив:
«Іловайськ – це не лише трагічна подія в історії України, а й сторінка української незламності, це чин і подвиг українських військових. Пам’ятаймо, що попри втрати та обман ворога, наші воїни не здалися, а продовжили прорив із пастки та боротьбу. Цей день завжди нагадуватиме нам про підступність та віроломність російського агресора, про те, що будь-які переговори із терористами та вбивцями є смертельно небезпечною справою, і що довіряти їм не можна».
- Право на тишу: що робити, якщо сусіди шумлятьШум від ремонтних робіт, гучна музика або галаслива компанія в сусідів – це може заважати спокійному відпочинку вдома. Якщо це відбувається вночі або вихідні, галасливих сусідів можна притягнути до адміністративної відповідальності. Як та за яких умов це можна зробити, розповідають…
Читайте також: