Очільник громади повернувся з фронту і тепер продовжує працювати на Рівненщині. Олександр Лукашець розповів про що він мріє.
Військовий з Рівненщини Олександр Лукашець двічі був на війні. Спершу як поліцейський у 2019 році, вдруге — як доброволець 14 бригади Збройних сил України під час повномасштабного вторгнення. Чоловік тримав оборону на Луганщині та Харківщині.
Про це повідомляють журналісти Суспільне.Рівне.
У 2023 році, через стан здоров’я, його демобілізували, і він повернувся до виконання обов’язків голови Деражненської громади. За рік чиновник відкрив відділ з питань ветеранської політики, організував у громаді волонтерську роботу та продовжує підтримувати побратимів, які воюють на передовій.
Очільник громади повернувся з фронту і свою історію розповів Суспільному.
Вперше Олександр Лукашець побував на війні у 2019 році у складі підрозділу патрульної поліції. Пізніше вирішив стати головою Деражненської громади, яку раніше очолював його батько. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він відмовився від броні та добровольцем пішов вдруге на війну.
“Ми із друзями розуміли, що буде війна і домовились, що якщо починається «двіжуха» — ми йдемо воювати”, — зазначив чоловік.
Історія голови громади з Рівненщини, який двічі був на війні
Секретарка Деражненської ради Наталія Бойко розповіла, як відреагувала, коли дізналась що Олександр Лукашець йде на фронт:
“Його було неможливо зупинити, щось роз’яснити та поговорити. Я лише побачила його очі, погляд і зрозуміла, що ми маємо його підтримати. Ми всі хвилювалися за нього, але розуміли, що він потрібен саме там.
Спочатку чоловік служив на Рівненщині. Потому став командиром кулеметного взводу 14 окремої механізованої бригади. Його побратим Юрій Заблоцький розповів, що вони разом обороняли Донеччину та Харківщину:
“Він знав, як підняти дух підрозділу. Всі знали, якщо йде Лукашець, значить, там все буде добре. Був сильний обстріл і був смертельно поранений наш побратим. Ми виносили його разом, він допомагав. Тобто, він керував його евакуацією”.
Побратим Олександра Лукашця Олександр Крупеня поділився спогадами про чоловіка під час служби:
“Можна сказати, що він був не як командир, а як побратим. З нами на штурми ходив і зачистки. Він не сидів десь там, а завжди був з нами поруч”.
Олександр Лукашець пригадав, як восени 2022 року він разом із побратимами звільняв окуповані села на Харківщині:
“Там було маленьке село, але люди, дійсно, зі сльозами на очах зустрічали наших військових. І ти розумієш, що це не даремно”.
У 2023 році через стан здоров’я чоловіка демобілізували. Він зауважив, що спочатку було важко адаптуватись до цивільного життя.
“Я пам’ятаю, що мені здавалось, що дуже багато вільного часу. Потім робоча рутина затягує і ти розумієш, що вільної хвилини немає”, — поділився голова Деражненської громади.
Через рік після повернення з фронту Олександр Лукашець відкрив у своїй громаді відділ з питань ветеранської політики:
“Громада — це частинка держави. Я хочу бачити її успішною і сильною. З хорошими дорогами, інфраструктурою, з приростом народжуваності, з робочими місцями. Хочу бачити її потужною. У нас зараз історичний шанс, і я впевнений, що ми його використаємо”.
За його словами, в громаді постійно організовують збори на придбання амуніції, озброєння та автівок на фронт.
- Громада з Рівненщини зібрала Різдвяні посилки для захисників (ФОТО)Напередодні Різдва Христового Бугринська громада об’єднала зусилля, щоб підтримати наших захисників, які щоденно стоять на варті спокою країни. Завдяки спільним старанням було зібрано 85 різдвяних посилок, наповнених любов’ю, турботою та щирими побажаннями.