Уночі 22 червня 1941 року нарком закордонних справ СРСР В’ячеслав Молотов прийняв німецького посла Фрідріха-Вернера фон Шуленбурґа. Під час зустрічі Шуленбурґ передав Молотову ноту про початок війни.
О 4 годині ранку того самого дня у німецькому МЗС міністр закордонних справ Райху Йоахім фон Ріббентроп повідомив радянського посла у Берліні Володимира Деканозова про початок війни та вручив письмовий меморандум, де було викладено претензії німецького уряду до СРСР та пояснення причин нападу.
Рівняни почули перші вибухи ворожих бомб рано вранці 22 червня. У липні 1941 р. Рівненська міська управа обстежила стан вулиць Рівного, які в перші дні війни найбільше постраждали від бомбардувань та пожеж, що охопили місто. Загалом — понад 100 будинків.
Гітлерівські війська доволі швидко просувалися територією України. З 23 по 29 червня, на лінії Луцьк-Броди-Рівне-Дубно тривала найбільша танкова битва початкового періоду війни, в якій з обох сторін брали участь близько двох тисяч машин. Дії 8-го механізованого корпусу ЧА призупинили просування ворога на короткий період, але вже 24 червня гітлерівці загарбали перші населені пункти Рівненської області – села Козин і Демидівка.
27 червня 1941 року на Рівне почали наступ великі підрозділи німецьких танків і моторизованої піхоти, які стримували на львівському шосе підрозділи 43-ї танкової дивізії. Зранку 28 червня в м. Рівне з’явилися перші ворожі мотоциклісти.
Джерело: Рівненський обласний краєзнавчий музей
Читайте також: Канада виділила 15 млн доларів для добудови II черги музею Голодомору-геноциду