Мобілізація засуджених в окремі підрозділи планується у Збройних силах України. В них особовий склад складатиметься зі звільнених ув’язнених-добровольців.
Звільнені ув’язнені-добровольці, зокрема, будуть призначені для проведення штурмових дій на передовій.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі Єдиного марафону.
“Станом зараз це будуть штурмові підрозділи, це будуть підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання, тобто це “монолітні” підрозділи без змішування з іншими військовослужбовцями”, — сказав Малюська.
За його словами, вже 613 ув’язнених вийшли з тюрем та приєдналися до Збройних сил. Вони проходять відповідну підготовку. Малюська сказав, що усі, хто вийшли для захисту України, отримають “щонайменше кілька місяців своїх тренувань”.
Міністр додав, що в майбутньому, виходячи з досвіду застосування в бою підрозділів, що складаються із засуджених, командування ЗСУ, можливо, ухвалить рішення щодо злиття їх з іншими армійськими частинами.
Раніше в травні Малюська заявив, що Україна може поповнити свої лави до 20 тисяч засуджених, що також допоможе зменшити переповненість українських в’язниць. Нині влада отримала 4 300 заяв від засуджених і розглядає більшість із них, сказав Малюська New York Times. Він також розповів, що люди, засуджені за один випадок вбивства, потенційно можуть бути звільнені, якщо не буде обтяжуючих обставин.
Закон про мобілізацію засуджених.
Ув’язнені, які висловлять бажання бути мобілізованими, зможуть піти служити після рішення суду та проходження ВЛК. Але до завершення їхнього терміну покарання має бути не більше трьох років. Для цього парламент 8 травня ухвалив відповідний законопроєкт.
Не можуть бути мобілізовані ув’язнені за злочини:
- проти основ національної безпеки України;
- умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням;
- сексуальне насильство (статті 152-156/1);
- засуджені за тероризм, за частиною четвертою статті 286/1 Кримінального кодексу України (ДТП в стані сп’яніння і з загиблими),
- якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку;
- ті, хто посягав на життя правоохоронців;
- ті, хто вчинив особливо тяжкі корупційні порушення;
- ті, хто займав особливо відповідальне становище незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їх заступники та помічники тощо).
Раніше голова Міністерства юстиції України Денис Малюська запропонував мобілізувати засуджених без їх згоди, заявивши, що захищати країну — це обовʼязок кожного.
За даними пенітенціарної статистики Ради Європи, станом на січень 2020 року, кількість ув’язнених в Україні складала 52 609 людей.
Читайте також: Голова ради резервістів Сухопутних військ назвав умови, за яких можлива демобілізація
- Військові отримали FPV-дрон, виготовлений за кошти від пластикових кришечок зібраних на Рівненщині«Пташка» від переробки пластикових кришечок зібраних у Костопільській громаді на Рівненщині, поїхала на Запоріжжя Кришечки від пластикових пляшок, які гуртом назбирали мешканці Костополя, трансформувалися в FPV-дрон українського виробництва, який уже поїхав на фронт, де служать воїни з Костопільщини.