Українські АЕС через обстріли РФ скоротили виробництво електроенергії
Вранці, 17 листопада, діючі атомні електростанції (АЕС) України скоротили виробництво електроенергії як запобіжний захід після широкомасштабних військових дій по всій країні, які, як повідомляється, були спрямовані на її енергетичну інфраструктуру, піддаючи подальшому тиску ядерну безпеку та безпеку, заявив генеральний директор Міжнародної атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі.
Про це повідомили в МАГАТЕ.
Хоча АЕС – Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська – не постраждали безпосередньо та не були зупинені, кілька електричних підстанцій, від яких вони залежать, зазнали додаткових пошкоджень під час ударів, сказав генеральний директор Гроссі, посилаючись на інформацію національного регулятора України. Основні лінії електропередач від чотирьох підстанцій були відключені. Тільки два з дев’яти працюючих реакторів країни виробляють електроенергію на 100% потужності.
Групи МАГАТЕ відвідали сім підстанцій, розташованих за межами АЕС по всій країні, у вересні та жовтні, щоб оцінити збитки від атак у серпні та оцінять, чи потрібні подальші візити після сьогоднішніх військових дій, сказав генеральний директор Гроссі, який спілкувався з керівником МАГАТЕ.
Групи МАГАТЕ, які базувалися на АЕС, почули дії протиповітряної оборони та шукали укриття під час сигналу повітряної тривоги. На Хмельницькій АЕС команда МАГАТЕ почула сильний вибух. На Рівненській АЕС були непрацездатними дві лінії електропередач напругою 330 кіловольт (кВ), повідомила команда станції.
АЕС потребують надійного підключення до мережі як для передачі електроенергії, яку вони виробляють, так і для отримання зовнішньої енергії для охолодження реактора. Дедалі більша крихкість електромережі була однією з головних проблем ядерної безпеки протягом усього збройного конфлікту.
З дев’яти нині працюючих реакторів на трьох АЕС шість знизили потужність протягом ранку, коливаючись від трохи більше ніж 40 відсотків максимальної потужності до понад 90 відсотків. Лише два реактори працювали на 100% потужності, один зупинений на технічне обслуговування. Всі АЕС продовжували отримувати зовнішнє енергопостачання.
Читайте також: Ракетний удар по Рівненщині: СБУ відкрила кримінальне провадження