Завтра у Рівному віддадуть останню шану загиблому Герою, захиснику України Роману Серку.
Роман Серко народився 4 жовтня 1989 року. Закінчив загальноосвітню школу в с. Малий Шпаків зі срібною медаллю. А потім – Харківський національний університет імені В. Каразіна за спеціальністю «Радіофізика». Активний учасник харківського Євромайдану. За роки навчання та життя у Харкові – полюбив це місто всім серцем. З часу студентства мав багато гарних спогадів, пов’язаних з Харковом, і знайшов там хороших друзів. Але вирішив повернутися в рідне село.
Тут запровадив чимало еко-ініціатив: розробив проєкт «Прийомка», що мав врятувати ліс та природу від сміття та принести користь людям. Розвивав місцевий «Пласт», аби діти мали альтернативне дозвілля та активне патріотичне виховання. Старшопластун, пластунське псевдо «Арбітр». Брав участь у проєкті «Молодь змінить Україну». Постійно вчився, розвивався, читав, мріяв, планував і втілював. Співав у народному хорі.
Був дуже щирою та доброю людиною, оптимістом – вірив, що усе, що робиться, – на краще. Завжди приходив на допомогу, коли це було потрібно. Чудово ладнав із дітьми, розумів їх та вмів розрадити. І сам зміг зберегти свою дитячу безпосередність, щирість. Завжди шукав у людях найкраще та старався нікого не засуджувати. Навпаки, зосереджувався на тому, що він може зробити.
У перший день повномасштабного вторгнення на комп’ютері Романа з’явився девіз “Краще носити важкі обладунки воїна, аніж легке ярмо раба”, а вже за кілька днів він був у центрі комплектування…
Великою радістю для нього була природа – навіть на службі фотографував змій, метеликів, комах, зайців та птахів – і вони радо йшли йому до рук. Вмів бачити красу навколо і, надихнувшись нею, малювати картини, з такою ж безпосередністю, як сам.
Любив бігати. І коли служив у тилу, активно вчився та удосконалював свою фізичну форму, аби було легше на бойових. Ці вміння, а також знання, здобуті в Пласті, як він потім сказав, дуже допомогли йому у службі розвідником.
Роман був гарним воїном. Командир відзначав, що таких – одиниці. Він виніс багато поранених та полеглих з поля бою. Та за час служби отримав дві відзнаки – «Захиснику України» та «Народжені в боях».
Із загостренням боїв на Харківському напрямку направлений для бойових дій за місто Вовчанськ. На жаль, 10 червня 2024 року під час супроводу групи військових на позиції міста Вовчанськ потрапив під ворожий артилерійський обстріл. З того часу офіційно вважався зниклим безвісти.
17 січня 2025 року ДНК-експертиза підтвердила, що евакуйоване з поля бою тіло належить 35-річному солдату Роману Серку…
Прощання із Героєм відбудеться завтра, 25 січня 2024 року, о 10:00 на майдані Незалежності у Рівному. Звідти траурний кортеж вирушить у село Малий Шпаків, де і поховають захисника…
Джерело: Рівненська міська рада
Читайте також: Воїна з Рівненщини відзначено посмертною нагородою – званням Герой України