Заборона діятиме на регулярних і нерегулярних обласних автомобільних перевезеннях. Національна поліція та представники Продспоживслужби мають право перевіряти і суб’єкти підприємницької діяльності і фізичних осіб.
Вакцинація водіїв – це зона відповідальності перевізника чи власника транспортного засобу. Пасажири мають право вимагати від водія сертифікат про вакцинацію. – зазначив на брифінгу в ОДА заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Заборона не поширюватиметься на перевезення:
- осіб, які не досягли 18 років;
- легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років;
- службовим чи орендованим транспортом підприємств за маршрутами руху, погодженим із патрульною поліцією;
- за наявності в учасників перевезень негативного результату тесту на COVID-19 або «ковід»-сертифіката із повним курсом вакцинації.
Читайте також: За добу у Рівному зареєстровано 439 нових випадків захворювання на коронавірус
«У нас був вибір – або заборонити усі перевезення, або робити за прикладом міжобласних перевезень. Щоб уникнути соціальної напруги, дозвіл діятиме для вакцинованих і людей із негативним тестом – як водіїв, так і пасажирів», – прокоментував начальник управління промисловості та інфраструктури ОДА Федір Мисюра.
Нагадаємо, що заборона перевезення осіб без відповідних документів не стосується перевезень у приміських електричках.