fbpx
Від рядової працівниці до підприємниці: історія успіху Катерини Чайки

Від рядової працівниці до підприємниці: історія успіху Катерини Чайки

Діліться інформацією з друзями:

Рівнянка Катерина Чайка тривалий час активно шукала свою нішу на ринку праці. Маючи вищу освіту, за фахом не працювала жодного дня, бо зрозуміла – не подобається професія.

Але на життя треба заробляти і тому вона випробовувала себе у різних сферах: працювала у мережі секонд-хенд, у флористиці. Але все було не те. Цілеспрямована молода жінка розуміла, що потрібно не лише працювати, а й отримувати задоволення від праці. Цілком випадково потрапила на роботу в одну із рівненських провідних клінінігових фірм.

Клінінговий бізнес дуже непростий –  тут фізичне навантаження часто дорівнює психологічному. Як кажуть рядові працівниці:

«Не тільки треба наробитися, а й залишитися у дружніх стосунках із замовником».

Адже від цього напряму залежить чи продовжаться партнерські відносити у майбутньому – ви нам чистоту і порядок, а ми вам – гроші.

Від рядової працівниці до підприємниці: історія успіху Катерини Чайки - фото 1

«Справа мене по-справжньому захопила, – розповідає Катерина. – Починала рядовим працівником. Поступово, сходячи по кар’єрній драбинці, «доробилася» до посади менеджера-управителя компанії. І це було логічним, адже керувати персоналом компанії може лише людина, яка досконало знає усі технологічні процеси. Добросовісно виконувала покладені на мене обов’язки, а на підсвідомому рівні мріяла про власну справу».

Підштовхнув Катерину до цього рішення чоловік, який звернув її увагу на те, що вона настільки професійно «виросла», що може стати на чолі, хоч і невеличкого, але власного бізнесу.

«Якщо ти мрієш розпочати власну справу, то нині маєш реальний шанс реалізувати її, – сказав він. – адже держава зацікавлена в підприємливих та ініціативних людях, які не бояться брати на себе відповідальність. А ти – саме така!»

І Катерина Чайка записалася на двотижневий курс для отримання нових компетентностей «Організація власної справи» у Рівненському центрі ПТО ДСЗ, який вела викладач Наталія Сирочук. Й до закінчення курсів стала автором бізнес-плану майбутньої клінінгової компанії. А після його захисту отримала грант на 250 тис. грн почала втілювати мрію у життя. До тієї професійної техніки, яку вже мала, докупила багатофункціональний професійний пилосмок, придбала професійні хімічні засоби для прибирання.

Урядовий проєкт «єРобота» передбачає надання грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць. За програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Грантові кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Обов’язковою умовою успішного захисту проєкту є гарантія створення нових робочих місць протягом шести місяців з дня отримання коштів, адже метою надання безповоротної державної допомоги у формі мікрогрантів є сприяння зайнятості населення. Необхідно також протягом перших пів року освоїти грантові кошти і повернути їх з часом у вигляді сплачених податків.

Нині Катерина Чайка в офіційній відпустці перед «запуском» власної справи. Її «Клін Хаус» буде спеціалізуватися на прибиранні офісних приміщень, квартир, приміщень після ремонтів, прати килими, виконувати чистку салонів автомобілів, миття вікон. Вона переконана, що хоча б раз на рік варто доручити генеральне прибирання квартири саме клінінговій компанії з огляду на високий професіоналізм її працівників.

«У клінінгових компаній, попри достатньо великий обсяг роботи, штат працівників невеликий, – говорить Катерина. – У мене працюватиме двоє надійних, перевірених часом працівників. І хоч почнуть вони працювати за «мінімалку», проте до кінця року планую двічі підвищити їм зарплатню. З власного досвіду знаю, що хороших працівників можна затримати достойною зарплатнею і людяним ставленням. Плануємо працювати не лише по нашому регіону. Дякуючи широкій рекламній кампанії, про нас вже чули і знають інших областях України».

Приклад Катерини Чайки зайвий раз доводить, той, хто знає собі ціну – приречений на успіх. Пройшовши звивистий шлях у пошуку своєї професійної ніші, вона нарешті знайшла справу, яка приносить і гроші, і моральне задоволення. Жінка впевнено дивиться в майбутнє, у майбутньому планує розширювати свій бізнес й давати роботу іншим.

Ліда ПОЛЬОВА

Читайте також: Рівненщина має свій неповторний смак