fbpx
Від чадного газу за добу на Рівненщині отруїлися сім людей

Від чадного газу за добу на Рівненщині отруїлися сім людей

Діліться інформацією з друзями:

Суботній день 5 жовтня приніс сумні новини. Від отруєння чадним газом постраждали дві родини.

У Рівному госпіталізовано 31-річну жінку та трьох маленьких дітей 2017 та 2022 років народження. А в Дубно – ще двох жінок 70-ти та 34-х років та 3-х річного хлопчика.

На щастя не сталося найгіршого, усі потерпілі перебувають під наглядом лікарів.

Попередньо нещасні випадки трапилися через несправність пічного опалення та несправність газового обладнання та системи вентиляції квартири. Про це повідомили рятувальники Рівненщини.

Як утворюється чадний газ

Чадний газ утворюється при горінні вуглецевих сполук. Він може накопичуватися в приміщеннях із несправною технікою або недостатньою вентиляцією, що спричиняє порушення доступу свіжого повітря.  

Оксид вуглецю (CO) — це токсичний газ. Він утворюється, якщо горіння відбувається в умовах браку кисню. Його називають чадним газом. Чадний газ не має кольору, запаху чи смаку, тому його неможливо ідентифікувати без спеціальних приладів, але він може бути смертельним для людини і впливає організм навіть у невеликих концентраціях. 

При роботі яких приладів може виділятися чадний газ?

Чадний газ виділяється під час роботи:

  • двигунів внутрішнього згоряння автомобілів та суден, 
  • дров’яних/газових/вугільних печей, 
  • портативних бензинових генераторів, 
  • мийних машин, 
  • камінів, 
  • вугільних грилів, 
  • газових водонагрівачів,
  • гасових обігрівачі тощо.

У кровоносній системі чадний газ з’єднується з гемоглобіном – білком, що бере участь у транспортуванні кисню, відтак кров втрачає здатність переносити і доставляти кисень до тканин, а організм швидко починає відчувати його нестачу.

Від об’єму та часу, впродовж якого людина вдихає чадний газ, залежить ступінь отруєння та симптоматика. Також велике значення має концентрація газу в повітрі. Вдихання чадного газу навіть у невеликих концентраціях, але протягом тривалого часу, може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Читайте також: Вчителька любов’ю запалювала серця своїх учнів