Як розповіла директорка обласного КЗ «Ветеранський простір» Ольга ЯКОВЛЕВА (на фото), за перших півроку роботи вони опрацювали кількасот звернень з різних питань від ветеранів, учасників АТО/ООС, учасників бойових дій та членів їхніх родин. І більше половини вдалося вирішити.
Нагадаємо, «Ветеранський простір» – це новий комунальний заклад Рівненської обласної ради, який розпочав свою роботу в червні 2020 року на виконання рішення обласної ради № 1630 від 17 березня 2020 року.
Окрім консультаційної та координаційної роботи, комунальний заклад започаткував та реалізовує кілька проєктів.
«Успішне працевлаштування ветерана» – проєкт реалізовується у співпраці з обласним центром зайнятості з метою допомогти ветеранам працевлаштуватися, відкрити власну справу чи підвищити кваліфікацію.
«Плече побратима» – пілотний проєкт, який реалізовується спільно з обласною філією Державної установи «Центр Пробації», Регіональним центром надання безоплатної вторинної правової допомоги. Йдеться про надання психосоціальної підтримки, соціального супроводу членів ветеранської спільноти, членів їх родин та родин загиблих, які були засуджені та відбувають покарання. Мета проєкту – не допустити злочинів серед ветеранів, їх родин та членів родин загиблих воїнів.
«Мережа фахівців з роботи з ветеранами, членами їх сімей, родин загиблих в Рівненській області». Мета цього проєкту – забезпечити доступність соціальних послуг для вказаних категорій населення. Створення допоміжної інформаційно-ресурсної бази організацій, які працюють з ветеранами, їх сім’ями та родинами загиблих. Навчання серед представників структур, які надають відповідні соціальні послуги.
Крім того, цьогоріч наша область стала першою в Україні, де втілюється в життя пілотний проєкт «Підвищення стресостійкості та соціальної спроможності громад Рівненщини шляхом взаємодії з ветеранами російсько-української війни». Він реалізовується як частина національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО.
«Цей проєкт має за мету налагодити взаємодію між територіальними громадами та ветеранами війни, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил та їхніми родинами, – пояснює Ольга Яковлева. – Такий успішний досвід вже має Бугринська громада, де створили потужний соціальний центр. Свого часу, таку роботу ми проводили в громадах тоді Рівненського району».
Підготовка в громадах «соціальних менеджерів», які допомагатимуть цим вразливим категоріям населення налагоджувати своє життя в громадах після повернення з війни, – і є головною метою проєкту. Більше того, за словами Ольги Яковлевої, підсумком цієї роботи мають стати нові напрацювання для вдосконалення тієї законодавчої бази, яка регулює питання щодо ветеранів, учасників АТО/ООС , їхніх родин та родин загиблих. Зокрема, в контексті децентралізації, яка суттєво розширила повноваження територіальних громад.
Джерело: відділ пресслужби Рівненської обласної ради