fbpx

Весняний день рік годує незалежно від військового стану в Україні

Діліться інформацією з друзями:

Квітневі дні – початок активної роботи на дачах і городах. Саме зараз, як ніколи раніше, важливо подбати про городину, адже недаремно кажуть, що весняний день рік годує. Крім того, це добрий спосіб відволіктися від тривожних думок.

Отож нагадаємо, що варто зробити на дачі у квітні.

Найперше потурбуйтеся про сад

Про те, як доглядати за деревами, ми писали Земля  чекати не буде

Крім того у квітні варто висаджувати та пересаджувати дерева. Перша половина місяця підходить для висадки саджанців яблунь, груш, а також вишень, слив. Можна навіть пересаджувати й кількарічні дерева, якщо виникає така потреба. Досвідчені садівники наголошують, що на новому місці слід посадити дерево так, як воно росло раніше – тобто повернути його до сонця тим самим боком. Якщо цього не зробити, то дерево повільніше приживатиметься і пізніше плодоноситиме. Визначити південну і північну сторони деревця можна за кольором кори і товщиною коренів. З південної сторони кора темна, коричнева, з північної – зелена, світла. Коріння з північної сторони, завжди товстіше, ніж з південної.

Полуниця й інші ягоди

У квітні слід зняти зимове вкриття з полуниці та суниці. Оголене коріння присипте грунтом. Обріжте вуса. Викопайте уражені вірусом рослини. Всі сухі та хворі листочки обов’язково видаліть. Все це потрібно винести за межі саду. Підживіть рослини азотними добривами, розпуште міжряддя і замульчуйте їх перегноєм із соломою або торфом.

Не забудьте обрізати ягідні кущі. Насамперед малину, якщо це не було зроблено восени або в березні. В першу чергу зріжте слабкі, уражені кліщем чи борошнистою росою, хворі, старі, поламані гілки та пагони. Залиште молоді пагони минулого року. В аґрусу, порічок видаліть усі гілки, що старші восьми років, у чорної смородини – старші чотирьох. Грунт біля кущів можна покрити шматками старої толі, плівками. Це буде смертельний термос для шкідників. Якщо в найближчий тиждень не очікується похолодання і грунт підсох, можна забрати з коріння винограду укриття від морозів. У квітні виноград слід підживити органічними чи мінеральними добривами, якщо не зробили цього восени. Слід обприскати виноградну лозу препаратами для захисту від шкідника.

З чого почати роботу на городі?

Зніміть накриття з грядок із цибулею і часником, які посаджені восени. Підживіть аміачною селітрою. При підсиханні грунту акуратно проборонуйте міжряддя, щоб прикрити добрива і дати доступ кисню до цибулин. Зніміть також укриття з грядок із щавлем, ревенем, петрушкою, селерою. Підживіть їх азотними добривами, розрихліть міжряддя. Прокопайте чи почистіть канавки, щоб із грядок стікала вода.

Коли можна сіяти і садити городину?

Коли орний шар ґрунту починає дозрівати, розсипаються грудки землі, готуйте грядки для посіву. Якщо восени не вносили органіку, то це слід зробити навесні при перекопуванні. Якщо її немає, внесіть мінеральні добрива під час передпосівного обробітку грунту. У квітні за сприятливих умов можна сіяти холодостійкі овочі та зелені культури: редиску, редьку, салат, шпинат, петрушку, кріп, коріандр, горох, моркву для літнього споживання, цибулю-сіянку, садити часник, цибулю на перо і ранню картоплю. Кращі результати дає посів із проміжками в 7-9 днів. Оскільки на вулиці ще досить холодно, на ніч грядочки треба вкривати плівкою або нетканим матеріалом. Буряки висівайте не раніше 15-25 квітня, коли температура грунту досягне +10-12°С.

Куди ж без картоплі?

Для прискорення пророщування бульби на півтора місяці поміщають у світле місце, але не на прямі промені сонця. Висаджують їх, коли грунт прогріється до +8°С. Щоб мати добрий урожай, подбайте про якісний насіннєвий матеріал.

Які турботи чекають у квітнику?

На початку квітня треба розкрити троянди, діставати жоржини та розпушити грунт біля всіх багаторічних квітів. Можна ділити і розсаджувати півонії, іриси, флокси, хризантеми, ромен та інші багаторічні. У другій половині місяця обрізають троянди, щоб вони краще розвивалися і рясніше цвіли. Також варто підживити і підгорнути кущі. В кінці квітня у парнику сіють насіння квітів на розсаду. У відкритий грунт можна сіяти матіолу, немезію, однорічні хризантеми, волошки та інші холодостійкі квіти.

Як після зими впорядкувати газон?

На газоні граблями з густими зубцями загребіть залишки торішньої трави. Підживіть газонну травичку аміачною селітрою. Вистачить 15-20 грамів на квадратний метр. Місця, де з’явився мох, обробіть розчином залізного купоросу. Для цього розчиніть 50 грамів речовини у літрі води. Цього досить, щоб обробити один квадратний метр газону, де є мох. А через два тижні згребіть його граблями і підготуйте місця-острівці для висівання трави, щоб реставрувати газон.

Марія МАТВІЙЧУК