Неділя за тиждень перед Великоднем називається “Вербною”, “шутковою” або “квітною”, а тиждень перед цією неділею – “вербним”.
У Вербну неділю, 28 квітня, святять вербу у храмах. Під церквою заздалегідь навозять багато вербного гілля. Зранку на Богослуження сходяться всі – старі й малі, бо “гріх не піти до церкви, як святять вербу”.
У Рівному освячення верби у храмах розпочнеться в суботу, 27 квітня, на вечірньому Богослужінні о 17.00.
У неділя (28.04). 6-та неділя Великого посту ВХІД ГОСПОДНІЙ В ЄРУСАЛИМ
08:30 – Часи. Божественна літургія.
Коли кінчається відправа і священник окропить гілля свяченою водою, то діти – одне поперед одного – стараються якнайшвидше дістати вербу і тут же проковтнути по кілька “котиків” – “щоб горло не боліло”.
Колись господарі, повертаючись з церкви з свяченою вербою, до хати не заходили, а відразу ж садили на городі по кілька гілок або – якщо було близько – то в полі, “щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на вжиток”; а решту, що залишалася, несли до хати і ставили на покуті під святими образами.
Молоді хлопці та дівчата билися свяченою вербою ще й коло церкви, та й дорогою, як додому йшли; а б’ючись, примовляли:
- Будь великий, як верба,
- А здоровий, як вода,
- А багатий, як земля!»
(цитата з видання: Воропай О. Звичаї нашого народу. Харків. 2005. С. 207–208).
Читайте також:
- Громада з Рівненщини зібрала Різдвяні посилки для захисників (ФОТО)Напередодні Різдва Христового Бугринська громада об’єднала зусилля, щоб підтримати наших захисників, які щоденно стоять на варті спокою країни. Завдяки спільним старанням було зібрано 85 різдвяних посилок, наповнених любов’ю, турботою та щирими побажаннями.