Вербна неділя: традиції, обряди та заборони

Вербна неділя: традиції, обряди та заборони

Діліться інформацією з друзями:

Вербна неділя – одне з найважливіших весняних свят, яке в Україні відзначають за тиждень до Великодня. Воно символізує урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, коли його зустрічали, устеляючи шлях пальмовими гілками.

В Україні пальми не ростуть, тому ще з давніх часів їх замінили на вербу – дерево, яке першим розпускається після зими й вважається символом життя та відродження.

Обряди Вербної неділі

У цей день освячують гілочки верби в церкві, після чого несуть їх додому. За народними віруваннями, освячена верба має цілющі властивості, захищає оселю від злих сил і приносить здоров’я. З давніх-давен існує звичай злегка бити одне одного гілочками, примовляючи: «Не я б’ю – верба б’є, за тиждень Великдень!» Це робили для здоров’я та сили на весь рік.

Вербу часто ставили біля ікон або зберігали в будинку до наступного року. Деякі гілочки кидали у воду під час грози. Для того, щоб захистити дім від блискавки, або клали в годівниці худобі, щоб вона була здоровою.

Що можна і не можна робити у Вербну неділю

Що слід зробити.
– Відвідати храм, помолитися, освятити вербу.
– Провести день у спокої та злагоді, присвятити час родині.
– Приготуватися до Великого тижня – найбільш суворого періоду перед Великоднем.

Що не можна робити.
– Працювати фізично, займатися домашніми справами.
– Сваритися, лихословити, допускати негативні думки.
– Полювати, рубати дерева або займатися важкою сільськогосподарською працею.
– Вживати алкогольні напої та надмірно розважатися.

Вербна неділя нагадує про важливість духовного очищення та підготовки до Великодня. Тож нехай цей день принесе у ваші домівки мир, добро та благословення.

  Читайте також:Що забували у потягах “Укрзалізниці” у 2024 році