У світі відновлювальні джерела енергії стають екотрендом, а в Україні – одним зі способів забезпечити себе електроенергією у випадку ударів по енергетиці. 79-річний мешканець Дніпра обладнав у своєму будинку велогенератор.
Велогенератор – не єдине альтернативне джерело енергії на подвір’ї Олександра Клименка
Ще 8 років тому він побудував невеликий вітряк, а через 2 роки встановив сонячні панелі з власноруч розробленим поворотним механізмом. Та оскільки обидва ці джерела залежні від погодних умов, чоловік вирішив самотужки створити ще одне джерело енергії.
На роботу дніпрянин витратив 2 місяці у вільний від роботи на городі час.
«Ні бензину не треба, ні вітру, ні сонця. Сів у приміщенні, щось підставив, щоб підлогу не подряпати, і потихеньку покрутив. Дивишся в планшетику кіно якесь і крутиш», – розповів журналістам Суспільного винахідник.
На запчастини, необхідні для створення велогенератора, дніпрянин витратив близько 3 500 гривень, але декотрі деталі він зібрав з брухту на своєму подвір’ї. Та труднощі виникли під час пошуку генератора низької потужності, який працює від звичайних велосипедних педалей. Однак і це вдалося. Крісло для генератора обійшлося у 500 гривень – його чоловік купив на місцевому ринку.
Олександр Клименко каже, що 15 – 20 хвилин крутіння педалей достатньо для того, щоб будинок був зі світлом протягом трьох годин. Однак побутові прилади при цьому заживлені до вітряка та сонячних панелей.
Вітряк у вигляді Ейфелевої вежі
Він додав: вісім років тому побудував вітряк у вигляді Ейфелевої вежі. Двома роками пізніше встановив сонячні панелі, для яких розробив поворотний механізм. Проте через негоду, зазначив майстер, іноді джерела енергії не видають потрібну потужність.
«Взимку панелі, як підніму їх вгору, то видають тільки 200 Вт і все, то не вистачає. Вітряк, коли штиль повний, він стоїть. А так я або донці дам велогенератор, або в себе в приміщенні поставлю. Кручу потихеньку і є світло в домі», – сказав дніпрянин.
До слова, велогенератор – не єдиний унікальний винахід умільця з Дніпра. Три роки тому Олександр Клименко розробив та зібрав у власному гаражі з брухту два електрокультиватори. Як розповів чоловік, меншим можна обробити кілька соток, більшим – майже гектар. А що найважливіше: вони не потребують бензину.
Пенсіонер зазначив: подібного пристрою в інтернеті не знайдеш. Двигун більшого культиватора, за його словами, – стара електроболгарка. Придбав її на місцевому ринку за 300 грн. Винахідник додав: довелося придбати також регулятор, щоб виставляти потрібну потужність. Загалом знаряддя коштувало півтори тисячі гривень.
«Ні бензину не потрібно, ні смикати, щоб завести. У розетку вставив, обороти дав і попер. Жодних проблем», – каже майстер. – Зручно дуже. Просто підійшов, клац, і поїхав. Потім знову клац і зупинився. Тут черв’яковий редуктор. На редукторі сидить колесо. І все. Просте діло, але при цьому як воно працює».
За словами Олександра Клименка, єдиною проблемою в роботі може бути відсутність електроенергії. Проте, зазначив, він завжди зі світлом – завдяки вітряку та сонячним панелям, а тепер ще й велогенератору.
Як розповів винахідник, нині він уже працює над новою розробкою, проте деталей поки не розкрив.
Юрій СЕМЕНЮК
На фото: Олександр Клименко показує принцип роботи велогенератора.
Читайте також:
- Хобі на пенсії: рекорди, встановлені літніми українцямиУ поважному віці, коли наступає пенсія, цілком можливо займатися скелелазінням і гірськолижним спортом, літати на повітряній кулі, сідати на шпагат і ще робити багато цікавих речей. Це доводять українські пенсіонери, які живуть на повну і не заглядають у паспорт. Вони…