У час, коли слово стало не менш важливим, ніж зброя, в Рівному діє унікальний проєкт для всіх, хто прагне опанувати або вдосконалити українську мову. Щосереди в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці (вул. Олександра Борисенка, 6) проходять безкоштовні заняття з української мови та літератури для дорослих, зокрема й для внутрішньо переміщених осіб.
«Єдині» – не просто назва
Розмовний клуб «Єдині» став місцем зустрічі людей із різних куточків України, які об’єдналися навколо спільної мети – знати мову держави, яку вони називають домом. Колишні мешканці Харкова, Донецька, Маріуполя, Херсона, Луганська, Лиману, Слов’янська та інших міст щотижня приходять до бібліотеки, щоб вчитись, спілкуватися, розуміти – і ставати сильнішими.
Організаторкою клубу є провідна бібліотекарка Наталія Васюк. А викладають у гуртку на волонтерських засадах справжні майстри слова – досвідчені філологи, вчителі, мовознавці. Серед них – письменниця й викладачка Віра Мельникова, яка поділилася своїми щоденними спостереженнями про життя клубу:
«Мене щиро зворушує, з яким напівдитячим завзяттям мої «дорослі учні» виконують завдання, як вчаться говорити українською, нею думати. Мова ‒ це також зброя, і вони це чудово розуміють».
Гуманність і професіоналізм – на кожному занятті
Уроки включають роботу над новим українським правописом, створення діалогів, лексичні вправи. Поруч з пані Вірою навчає й викладачка української мови з Рівненського колегіуму Лариса Рудюк. Викладачі враховують мовний рівень кожного учасника, працюють з урахуванням вікових особливостей і психологічного стану слухачів.
«Я використовую й дидактичні прийоми, і знання з психології, – розповідає пані Віра. – Ці знання виявилися безцінними у спілкуванні з людьми, які пережили війну, втрати, вигнання з дому».
Історії, які не залишають байдужим
Учасники клубу – це історії мужності, болю і надії. Пані Тетяна з Маріуполя, яка втратила рідних і дивом вижила, приносить на кожне заняття домашню випічку. Пані Олександра – військова в минулому, чітка, цілеспрямована. Пані Наталя з Луганська – завзята читачка, що з кожним тижнем усе вільніше говорить українською. А Нінель із Херсона заряджала всіх життєрадісністю, допоки не повернулася в рідний дім на звільненій землі.
І таких історій – десятки. І кожна – свідчення того, що мова здатна не лише єднати, а й зцілювати.
«Наш розмовний клуб – це місце тепла, підтримки й знань. Тут кожен відчуває себе потрібним, важливим, сильним», – каже Віра Мельникова.
Локомотив до «Перемоги»
«Ми мов потяг, який рушив із місця. І наша станція – Перемога», – говорить викладачка. Перемога – не лише над ворогом. А й над сумнівами, страхами, байдужістю. Перемога мови, культури, духу. Перемога України.
Заняття відбуваються щосереди з 13:00 до 14:00. Участь – безкоштовна.
Телефон для довідок: 067 360 7427.
Читайте також: Нобельському нацпарку на Рівненщині виповнилось 6 р
- 113-ту річницю «Пласту» та День першої пластової присяги відзначили на Рівненщині12 квітня пластуни з усієї області зібралися на Театральній площі Рівного, аби відзначити 113-ту річницю заснування Національної скаутської організації «ПЛАСТ» та День першої пластової присяги. Цей день є символічним для українського скаутського руху — саме 12 квітня 1912 року у…