У рамках комплексної освітньої реформи зарплата вчителів, які виходитимуть на пенсію пізніше, може піднятися до 40 тисяч гривень на місяць після перемоги України у війні з Росією.
Про це повідомив на Національній (не)конференції EdCamp Воля 2023 член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, передає кореспондент “Освіторії”.
Він зазначив, що президент Володимир Зеленський планує представити цю реформу в серпні поточного року, а її реалізація почнеться у вересні. Колебошин підкреслив, що запропонована сума зарплати вчителям 40 тисяч гривень не є вигадкою чи простою мірою популізму, а є результатом розрахунків.
Однак це рішення має свої наслідки, які можуть бути болючими й складними, такі як сертифікація вчителів, скорочення мережі шкіл, посилення вимог до кандидатів на посаду вчителя та обмеження тривалості перебування директорів шкіл на своїх посадах.
За словами Колебошина, Україна має найнижчу кількість годин на ставку для вчителів серед інших країн Європи, яка наразі становить 18 годин. Зараз обговорюється план збільшити цю кількість до 36 годин.
“Це будуть не лише “горлові”, а й підготовка до занять. А тому ніхто не зможе брати півтори ставки”, – зазначив член Освітнього Комітету ВР.
Однак директор школи № 210 у Києві Дмитро Ламза висловив свою критику стосовно збільшення навчальних годин для педагогів.
“Я категорично проти будь-яких змін, які погіршують умови роботи педагогічних працівників, зокрема статті 24 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, де встановлюється норма 18 навчальних годин на тиждень на одну тарифну ставку. Не можна сьогодні збільшувати тижневе педагогічне навантаження. Вважаю це геноцидом вчительства в Україні”, – написав він у Facebook.
Ламза підкреслив, що існує суттєва різниця між 18 та 36 годинами, і збільшення навантаження призведе до численних проблем, які будуть важкими для всіх навчальних закладів в Україні.
Читайте також: Виплати продовжать не всім: Кабмін змінив порядок допомоги ВПО
- Хірурга Гощанської лікарні оштрафували за сфальсифікований діагноз ухилянтуСуд виніс вирок хірургу Гощанської багатопрофільної лікарні Василю Заболотному за підробку офіційних документів. Обвинувачений сфальсифікував діагноз чоловіку призовного віку, за що отримав покарання у вигляді 3400 грн штрафу.