На Рівненщині побільшало науковців. В університетах області працює майже сотня науковців-переселенців.
Про це повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль:
«Російська навала нищить не тільки людські життя, будинки, вулиці, парки, стадіони, а й науку. Руйнуються наукові інститути й лабораторії, зв’язки, можливості працювати, дослідження, плани, ідеї. Маємо зберегти «світлі голови» в науці та самі заклади вищої освіти».
Науковці з інших регіонів, зі слів Віталія Коваля, підсилили Національний університет водного господарства та природокористування, Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука.
Окрім того, 2 викладачі працює в Рівненському музичному коледжі РДГУ.
«Найбільша кількість науковців переїхали разом із Луганським медуніверситетом. Минулоріч після релокації у Рівне ми прийняли 120 викладачів і студентів із числа ВПО. Нині тут навчає 87 науково-педагогічних працівників та здобуває освіту понад тисяча людей», – повідомив начальник ОВА.
Нагадаємо, що (крім університету) в Гощу релокувався Бахмутський центр професійно-технічної освіти. Там готують зварників, автослюсарів, швачок, кухарів, електриків.
Зоряна ЖИЛЬЧУК
Читайте також: Кабмін спростив ввезення в Україну енергетичного обладнання
- «Верес» та «Оболонь» знову зіграли внічию – без голів, але з емоціямиРівненський «Верес» та столична «Оболонь» зіграли другий матч за п’ять днів. Цього разу – у чемпіонаті прем’єр-ліги. Після поразки у кубковій грі, яка відбулася 30 жовтня на рівненському «Авангарді», кияни прагнули взяти реванш у матчі чемпіонату.