fbpx
Мистецтво і спорт: на Рівненщині розвивають різні методики реабілітації ветеранів

В Україні запроваджують фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих

Діліться інформацією з друзями:

Кабінету Міністрів ухвалив постанову, яка визначає механізм забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Це нововведення є ключовим елементом у системі переходу від військової служби до цивільного життя, спрямоване на підтримку тих, хто захищав нашу країну.

Також Уряд встановив надбавку при оплаті праці фахівців із супроводу ветеранів. Встановлено, що таким фахівцям у межах фонду оплати праці виплачується надбавка за особливий характер праці у розмірі до 50 відсотків посадового окладу за фактично відпрацьований час.

Постанову щодо деяких питань оплати праці фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб було ухвалено 2 серпня на засіданні Уряду.

Конкретний розмір надбавки для таких працівників визначатиме керівник відповідної установи, закладу чи організації. Це залежатиме від навантаження, своєчасності та якості наданих послуг, а також відсутності скарг.

Категорії, якими опікується фахівець: 

  • ветерани війни
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
  • постраждалі учасники Революції Гідності
  • члени сім’ї такої категорії осіб
  • члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни
  • члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України, демобілізовані особи. 

За словами в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун фахівець із супроводу — перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення в громаду.

Забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу. 

Невдовзі буде оголошено початок прийому заяв від кандидатів на ці посади. Планується, що перші фахівці із супроводу стануть до роботи вже восени.

Читайте також: Як водії з досвідом використовують харчову соду: дідівський лайфхак