fbpx

В Україні розпочався весняний призов

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні, 1 квітня, в Україні розпочався весняний призов в армію, який триватиме до червня включно.

Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський 24 лютого.

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, під час призову залученню до строкової військової служби підлягають 14 246 осіб. У ЗСУ повідомили, що з 1 квітня по червень 2021 року на строкову військову службу до лав Збройних сил буде призвано 6,5 тисяч людей, що на 2,5 тисячі людей менше, ніж торік. Крім цього, усі вони матимуть можливість отримати щеплення від COVID-19 на третьому етапі кампанії з вакцинації.

Так, згідно з планом, до ЗСУ має бути призвано 6,5 тисяч осіб, до Нацгвардії — 4,6 тисяч, до Держприкордонслужби — 2,5 тисячі, а до Державної спеціальної служби транспорту — 600 людей.

Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк роз’яснив, що під час весняного призову у квітні повістки отримають молоді люди від 20 років, а 18-19-річні юнаки можуть піти на строкову службу лише добровільно.

Відповідно до законодавства, солдати, матроси, сержанти й старшини, яких призвуть на службу, проведуть на строковій службі до 18 місяців, а призовники, які мають освітній ступінь магістра – до 12 місяців. Згідно з рішенням Ради національної безпеки та оборони України, призвані до Збройних сил України й інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Хто зможе отримати відстрочку?

Відповідно до вимог законодавства, призовники, які на момент призову здобувають освіту, зокрема, у школах, коледжах, вишах та інших закладах освіти з денною формою навчання, не підлягатимуть призову або отримають відстрочку.

Також не підлягають призову ті, хто навчаються в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва. Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову відповідно до законодавства покладається на районні (міські) призовні комісії.

 

Джерело: Суспільне/новини