Як перемогти росію? Проблема для українців екзистенційна. Тобто – питання життя і смерті, яке щораз набуває більшої гостроти й актуальності.
І, на жаль, поки що немає чітких шляхів її вирішення. Крім одного: повної перемоги над ворогом, важлива складова якої – розчленування росії або перетворення її на конфедерацію незалежних держав і народів.
Зробити те, що не зробили наші предки
Про це й була днями дискусія в Обласному краєзнавчому музеї з участю молодих київських науковців аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень».
Актуальність таких розмов і дискусій величезна, хоча далеко не всі українські дослідники беруться за такі теми. І це зрозуміло, адже в України поки що немає економічних і воєнних ресурсів для тотальної перемоги над ворогом, а наші успіхи на полі бою залежать від поставок союзників. Але що означає перемога над росією: її повний розгром чи перемога на полі бою в Україні, вигнання агресорів за межі кордонів 1991 року чи вихід на межу 2014-го?
На жаль, зрозумілих відповідей на ці запитання у нашому суспільстві ще немає. Мабуть, їх не було і в цій дискусії попри правильні акценти і розуміння важливості моменту: «Ми можемо зробити нині те, що не змогли зробити наші попередники у 1917-20 рр., у часи Козацької держави» ( О. Бучинський), «у світовому політичному просторі не можуть існувати одночасно незалежна Україна і російська імперія” (В. Ундір). Не допоміг розкрити тему й екснардеп-свободівець Юрій Сиротюк, який вийшов на відеозв’язок майже з лінії фронту.
Більш конкретна відповідь на заявлену тему прозвучала з вуст відомого філософа, письменника, професора Острозької академії Петра Кралюка. На його думку, перемогою України буде вступ її до Євросоюзу та повна євроатлантична інтеграція. Але ж відомо, що для цього спочатку потрібна перемога над ворогом…
В Україні вже є кілька серйозних досліджень на тему майбутньої української перемоги шляхом розпаду росії. Зокрема, книга відомого американського дослідника польського походження Януша Бугайського «Неспроможна держава», презентація якої відбулася не так давно у Рівному, а також дослідження, підготовлене Інститутом майбутнього і його виконавчим директором Вадимом Денисенком. І приємно, що до висвітлення нашої найзаповітнішої мети активно долучається й молодь із зазначеного вище незалежного аналітичного центру, який уже випустив спеціальний збірник на цю тему.
Анатолій ГУМЕНЮК
На фото: Незмінний учасник таких заходів – відомий бандурист Назар Волощук виконує пісню про мрію всіх українських патріотів; синьо-жовтий прапор на Кремлі.
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- Чотири заклади на Рівненщині готують фахівців з реабілітаціїНові стандарти освіти для підготовки фахівців з реабілітації затверджені в Україні. Хто має право їх готувати.