А ви знали, що майже ніде в Україні міста не затвердили стратегію поводження з відходами? Мова іде про повноцінну сучасну стратегію, яка б включала сучасні еко-тренди, зокрема впровадження на рівні міста правил сортування і переробку відходів
Загалом, наприклад Київ генерує на рік понад 1,5 млн тон сміття, Рівне звичайно менше, але кількість лише збільшується. До того ж Рівненське сміттєзвалище знаходиться вже майже в місті. З багатьох будинків Рівного видно це звалище сміття. А коли на ньому починається пожежа, то місто задихається.
Але в Рівному все ж вирішили це змінити. Управління економіки міста спільно з Ігор Кречкевич та Oksana Maiboroda ініціювало запуск «Сміттєвої реформи» в місті із залученням об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Декілька цікавих цифр.Понад 50% українців готові розпочати сортувати сміття – про це повідомив Андрій Єременко засновник дослідницької компанії «Active Group.»Однак через відсутність, роз’яснювальної компанії, інфраструктури та відповідних навичок вони не можуть впровадити цю важливу навичку у своє життя.45% українців вважають, що їм на перешкоді відсутність спеціальних баків, 37% скаржаться на відсутність звичок та навичок.І лише 33% не хочуть цього робити бо не бачать сенсу.
На зустрічі активно обговорювались питання важливості роздільного збору відходів, яким чином мотивувати мешканців багатоквартирних будинків сортувати ТПВ, окреслено можливі перспективи запровадження екологічно безпечних технологій збирання твердих побутових відходів у місті Рівному.
Головам правління ОСББ, які були присутні на зустрічі цікавим був підхід консультантів щодо сортування сміття. Адже, ті хто займався, чи займається в своїх будинках збором побутових відходів звикли, що ділити відходи потрібно на скло, пластик (декілька видів), папір та ін. Тут же було акцентовано на тому, що саме головне розділити органічні відходи від всіх інших.
Тобто, як зазначив, Артем Миргородський, представник GreenAge ключеве в сортуванні, це забрати органічні відходи.
В подальшому консультантами будуть проведені маркетингові дослідження для розроблення практичних рекомендацій щодо запровадження сортування відходів в домоволодіннях. Результати напрацювань стануть першим кроком на шляху до вирішення надзвичайно актуальної для громади проблеми поводження з відходами.
Ситуацію можна змінити, коли місцева влада стає лідером та ініціатором реформ. Так зараз відбувається у м. Рівному де команда міського голови запросила команду GreenAge допомогти розробити і впровадити відповідну стратегію сьогоднішня зустріч з мером – лише початок подальшої цікавої та не простої роботи Всім кому ця тема цікава, має ідеї і та/або хоче впровадити у своїх містах – пишіть зі свого боку, регулярно інформуватиму про успіхи та виклики у впровадженні в Рівному Програми реформ поводження із відходами – про це на своїй сторінці у Фейсбук написала команда GreenAge.