fbpx

В рівненському ОСББ звикли, якщо вже щось робити, то робити всім разом

Діліться інформацією з друзями:

ОСББ «Міцкевича, 9» – це та сама багатоповерхівка у Рівному, де з’явився перший у місті великий настінний малюнок. Як виявилося, не випадково.

Для участі в проєкті «The Street Walls» зі створення муралу в Рівному, який частково фінансувався з міського бюджету, будинок на вулиці Міцкевича, 9 відібрали завдяки двом суттєвим перевагам.

Перша – він має хорошу оглядовість стіни, призначеної для малюнка. А друга – стіна цієї багатоповерхівки вже утеплена. Якщо в одному випадку ключову роль відіграв збіг обставин, то в іншому – незаперечна заслуга мешканців будинку.

Щоб побачити відео про ОСББ доскрольте до кінця запису

Не було щастя, та нещастя допомогло.

Створенню об’єднання співвласників в будинку на Міцкевича, 9 передувала історія, яку можна передати словами відомої приказки. Мовляв, не було щастя, та нещастя допомогло.

– Маючи статус молодіжного житлового кооперативу, – розповідає голова правління ОСББ «Міцкевича, 9» Костянтин Бондаренко, – наш будинок донедавна обслуговувався в ЖО ЖБК. Але в березні 2016 року це управлінське об’єднання ліквідувалася, тож ми залишилися, образно кажучи, біля розбитого корита. Тобто, сам на сам з усіма своїми проблемами. Така критична ситуація послужила поштовхом для створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке ми зуміли організувати і зареєструвати буквально за лічені місяці.

ОСББ «Міцкевича, 9» отримало у спадок низку тих же проблем, що й більшість далеко не нових будинків міста. Зрозуміло, що всі їх вирішити за раз неможливо. Визначилися з пріоритетними.

Вирішили починати з утеплення

– Найбільшою проблемою будинку, – веде далі Костянтин Бондаренко, – було те, що взимку люди мерзли в усіх оселях. Адже у деяких квартирах стовпчик термометра не піднімався вище за позначку в 15-16 градусів.

Крім того, із зовнішніх стін почала обвалюватися штукатурка. Нічого дивного, адже будинок збудований ще у 1988 році. Словом, потрібно було щось робити. Тож на зборах, коли обговорювали плани, вирішили починати з утеплення.

За реалізацію задуму взялися як тільки з’явилася можливість взяти участь у Муніципальній програмі сталого розвитку.

– Утеплялися протягом двох років, – деталізує голова ОСББ, – за підтримки двох програм. Спершу – «муніципалки», а наступного року завершували роботи, взявши «теплий» кредит. Треба подякувати нашим мешканцям, що всі починання вони завжди переконливою більшістю підтримують.

Активність співвласників керівник об’єднання пояснює специфікою будинку:

– Він у нас – кооперативний. Люди не отримали квартири безкоштовно, а будували їх за власні кошти. Тому й ставляться до всього, що в будинку і біля нього, як до своєї власності: бережуть і доглядають. Одні висаджують квітники, інші допомагають проводити благоустрій – прибирають, фарбують, білять, підтримують порядок.

Якщо щось роблять, то – всі разом

З кожним роком багатоповерхівка на Міцкевича, 9 на очах змінює свій вигляд. І не тільки ззовні, а й всередині. У під’їздах панує чистота і затишок. Хоча в будинку ще вистачає роботи, багато проблем, як-от з електрикою, вже вирішили.

– Спершу за світло мешканці платили ЖО ЖБК, – пояснює Костянтин Бондаренко. – Коли ж створили ОСББ, постало питання укладання індивідуальних договорів з Обленерго. На той момент у нас стояли старі, не повірені лічильники дискового типу. Тож, ми змушені були просити енергетиків, щоб вони замінили нам прилади обліку. Разом з тим отримали припис на облаштування електрощитової. Відтак змушені були замінити трансформатори, лічильники, запобіжники. Зате зараз маємо спокій із електрикою.

А торік ОСББ «Міцкевича, 9» ще й ліфт в одному з під’їздів замінило. Сьогодні підйомника, коли він рухається, практично не чути. До того ж новий ліфт виявився економнішим – тепер за його електропостачання щомісяця платять на 200 гривень менше, ніж за старий. На черзі – підйомник в другому під’їзді, на заміну якого знову всім будинком будуть скидатися. Так тут звикли: якщо вже щось робити, то всім разом.

Світлана ПІКУЛА