У луцькому об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку екосвідомі мешканці почали компостувати органічне сміття. Про це на своїй сторінці в соцмережі розповіла одна з учасниць цієї екологічної ініціативи Оксана ТАРАБАНЮК.
«Більшість людей з острахом і недовірою поставилися до пропозиції самим почати компостувати органіку. Але молодь, їхні маленькі діти допомагали вкладати органіку до компостера», – розповідає Оксана Тарабанюк.
ОСББ, у якому почали компостувати органічне сміття, знаходиться в Луцьку на вулиці Володимирській, 111.
«У жарких дебатах всі погодилися з тим, що вчити наших дітей компостувати потрібно з раннього віку. А більшості дорослих дуже важко ламати сталі звички і свою свідомість. Але зміни обов’язково будуть!», – підсумовує жінка.
Нагадаємо, що жителі населених пунктів Луцької міської територіальної громади поскаржилися на те, що не мають куди дівати листя. А за спалювання їх карають інспектори муніципальної варти. Тож депутат Луцької міської ради від фракції «Громадянський рух «СВІДОМІ» Андрій ЛУЧИК після звернення мешканців громади до нього зі скаргами, попросив Департамент муніципальної варти лояльніше ставитися до жителів, які не мають можливості утилізації листя, поки з’явиться альтернатива спалюванню.
Компост – це високоякісне органічне добриво, яке утворюється в результаті розкладання органічних речовин за участі мікроорганізмів. Розрізняють два види компосту: тваринного і рослинного походження. Основою компосту тваринного походження є коров’ячий або кінський гній, пташиний послід. А основою компосту рослинного походження служать фрукти, овочі, листя, трава – різні рослини. Компостер – це спеціальне обладнання для виробництва компосту. У ньому створені оптимальні умови для того, щоб мікроорганізми виробили компост.