Верховна рада ухвалила закон, який регулює вступ до закладів вищої освіти у 2024 році. При цьому про те, що у 2024 році не буде проводитися набір вступників на вечірню та заочну форми навчання, не йдеться.
Як повідомляє Суспільне, про це народний депутат Ярослав Железняк повідомив у Телеграм ввечері 8 листопада.
Як розповів Железняк раніше, за ухвалення в цілому закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року (законопроєкт №10092) проголосували 285 народних депутатів.
Згодом Железняк уточнив, що з документа були вилучені норми про скасування вступу на вечірню і заочну форми освіти.
“Якщо відкрити рішення Комітету з освіти, то побачите що всі норми законопроекту щодо заочної форми були вилучені з законопроєкту”, — написав Железняк.
Конкретніше, йдеться про ось цю частину: “у пункті 1: а) абзац третій підпункту 1 викласти в такій редакції: “З 2024 року не проводиться набір вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра;”. Її, наголосив депутат, вилучили з тексту законопроєкту.
“Тому…. Заочну форми навчання у вишах з наступного року не скасовували”, — прокоментував депутат інформацію про ухвалення законопроєкту 10092.
Примітно, що в рішенні Комітету від 16 жовтня це оформлено як рекомендація до нардепів Верховної Ради. Ймовірно, вона була схвалена, втім сам законопроєкт на сайті парламенту України був оприлюднений ще старий, за 28 вересня. Саме там йдеться про скасування заочної та вечірньої форми навчань у вишах.
У проєкті закону, зокрема, зазначалося, що “конкурсний відбір у виші буде здійснюватися за результатами ЗНО 2021 року та/або вступних випробувань 2022–2024 року, проведених з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання та творчого конкурсу (конкурсу фізичних здібностей) у передбачених законодавством випадках”.
Також йшлося про те, що вступні випробування для участі в конкурсному відборі на навчання у вишах включають українську мову, математику, історію України та предмет на вибір (фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, українська література).
“Здобувачі освіти, які завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти у 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024 навчальних роках, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Для учнів, які завершують здобуття початкової середньої освіти у 2024 році, проводиться державна підсумкова атестація в режимі пілотування”, — йдеться також у документі.
Національний мультипредметний тест — це форма проведення вступного випробування для здобуття вищої освіти в Україні, запроваджена у 2022 році через повномасштабне російське вторгнення в Україну. НМТ тимчасово замінює традиційні вступні випробування у форматі ЗНО.
Раніше стало відомо, що у парламенті було зареєстровано законопроєкт №10092, яким зокрема пропонується скасувати набір вступників для здобуття ступенів бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формами здобуття освіти, а натомість розвивати дистанційне навчання.
Читайте також: У Рівненському районі зловмисники з Київщини обмінювали фальшиву валюту