fbpx

Уродженець Рівненщини обікрав Майкрософт на 10 мільйонів доларів

Діліться інформацією з друзями:

Український хакер відзначився у США. 27-річний уродженець Рівненщини суттєво розбагатів завдяки махінаціям.

Купив елітну нерухомість та дорогий автомобіль. Однак аферу розкрили та засудили до 9 років ув’язнення. Журналісти з’ясували подробиці злочинів українця та розшукали його друзів.

Вони характеризують Володимира Квашука як щирого і товариського.

Закінчив «Острозьку академію», де викладають його батьки. Здобув спеціальність «економічна кібернетика». Ще студентом, як пригадують товариші, почав писати програми для ІТ-компаній.


Рівнянка в пакеті із мороженою салакою знайшла диво-рибину

На Рівненщині пенсіонерка намагалася розтопити грубку за допомогою дизельного пального і спалила будинок


Після університету поїхав до Львова. У 2016 році вже в США, куди запросила корпорація Майкрософт. А на початку цього місяця 27-річний Володимир потрапив у гучний скандал. Окружний суд Сієтла засудив айтішника до 9 років тюрми – за махінації з картками інтернет-магазину корпорації.

Він використав один із цих тестових рахунків, щоб отримати 10 мільйонів доларів відпрацьованої цифрової валюти від Microsoft, не платячи за це. І потім продав її людям через Інтернет.

Володимир входив у групу провідних інженерів програмного забезпечення. Після оборудки купив будинок за 1,6 мільйона доларів та останню модель «Тесли». Ще мільйон перевів на інвестиційний рахунок.

Із вкрадених 10 мільйонів доларів, Microsoft змогла заблокувати близько 1,9 млн до того, як ними скористалися люди. Отже, Microsoft лишилось повернути 7,3 мільйона. Суд засудив атішника до 108 місяців позбавлення волі, а також за вироком він має повернути усі гроші.

Чоловіка засудили за 18 федеральних злочинів. Він підробляв податкові декларації, де вказував, що такі значні кошти отримав у подарунок від родича.

Рівненські друзі шоковані. Вважають, що Володимир не міг піти на такий крок, адже був дуже інтелігентним і вихованим. Виріс у родині педагогів.

– У нього батьки викладачі. Мама – викладач психології, батько – інформатики в академії. Чи це здивувало? Так, бо для нас – як сніг на голову. Особисто його характеризую лише з позитивної сторони, коли спілкувалися, дружили та працювали, – розповів друг хакера Володимир МУЛЯР.

– Він дуже успішний айтішник. У нього є всі критерії, щоб вважати його успішним. Він як людина кращий, як айтішник. Відверто – дуже-дуже хороша людина. Одна з найкращих, яких знав у плані емоційності та врівноваженості, – пригадує приятель засудженого Анатолій ТИМОЩУК.

Скандал з випускником в академії відмовляються коментувати. Так само й батьки не бажають спілкуватися з журналістами.

Американські прокурори кажуть: свою вину український хакер не визнав. Не повірили йому і присяжні. Тож покарання буде відбувати у в’язниці не суворого режиму. Після звільнення зможе знову працювати в ІТ-сфері. Заборони в США для засуджених за махінації немає. Однак влаштуватися у відому компанію, як кажуть прокурори, після скандалу не зможе.

Володимир МИКОЛАЙЧУК,журналіст телеканалу «Україна»