fbpx

Уникати формального підходу до соціальних послуг радять громадам Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Рівень надання соціальних послуг у тергромадах Дубенщини обговорили під час онлайн-наради заступниці голови ОДА Людмили Шатковської з головами територіальних громад Дубенського району.

У нараді також взяли участь керівники департаменту соціальної політики, служби у справах дітей РОДА, ГУ Нацсоцслужби у Рівненській області, Рівненського обласного центру соціальних служб.

Так, під час наради проаналізували стан надання соціальних послуг в низці громад Дубенського району, а саме формування потреби та надання базових послуг, наявність фахівців із соціальної роботи та забезпечення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, створення служб у справах дітей у територіальних громадах, а також стан підключення до програмного комплексу «Соціальна громада».

Як зазначила заступниця голови ОДА Людмила Шатковська, на сьогодні із 19 тергромад, що входять до складу Дубенського району, найкраще надають соціальні послуги Радивилівська, Демидівська, Млинівська, Крупецька, Козинська територіальні громади. Натомість 3-м тергромадам – Семидубській, Підлозцівській та Острожецькій, необхідно виправити недоліки та суттєво покращити роботу у цьому напрямку.

«В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передано з центрального рівня на місцевий. Тергромада повинна стати центром, що виявляє сім’ї, осіб, які потребують соціальних послуг, оцінює їхні потреби, надає їм необхідну допомогу та для цього розвиває власну інфраструктуру», – підкреслила Людмила Шатковська.

Директор департаменту соціальної політики РОДА Роза Слободенюк, зокрема, наголосила:

«Щопівроку має визначатися перелік соціальних послуг, яких потребують мешканці громади. Відповідно до вимог законодавства в кожній тергромаді необхідно надавати 17 базових послуг. Територіальним громадам треба виважено підійти до формування потреби у соціальних послугах та спланувати фінансові витрати у місцевих бюджетах на наступний рік».

Забезпечити функціонування системи надання базових соціальних послуг вразливим групам населення громади відповідно до їх потреб, забезпечити доступність та якість послуг відповідно до державних стандартів, закликала керівник ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорева.

«Уникайте формального підходу до формування потреб у соцпослугах. Ми контролюючий орган, разом з тим готові провести семінар-навчання для фахівців тергромад Дубенського району», – зазначила Юлія Шигорева.

Крім того, у ході наради директор департаменту соціальної політики РОДА Роза Слободенюк нагадала присутнім, що МОЗ розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Та закликала працівників соціальної сфери до 9 грудня пройти курс імунізації. Відтепер до переліку професій, які підлягають обов’язковій вакцинації від COVID-19 на період дії карантину, зокрема, додаються співробітники установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів.

Пресцентр РОДА