fbpx

В Празі з’явився мурал, де українська дівчинка захищає відомих казкових героїв під українським прапором

Діліться інформацією з друзями:

Мурал маленької дівчинки, яка ховається під українським прапором, створили на будинку в Нусле у Празі. Його створив Чеміс, художник вуличного мистецтва казахського походження, який живе в Чехії.

Над картиною, що знаходиться на вулиці Моймирова, кілька днів працювали кілька людей, створена вона законно за домовленістю з власником будинку.

Маленька дівчинка з сумним виглядом сидить, підігнувши коліна, і ховає відомих казкових героїв під прапором, який тримає над головою.

Вони представляють західну культуру: навколо дівчини сидять американський Міккі Маус, чеський Кріт, нордичний Мумінек, французький Обелікс, польський Болек і Лолек, пес Бітцер з британської казки Овечка Шон і німецька бджілка Мая.

«Україна зараз бореться за захист свого майбутнього і своєї свободи, а також нашої. Як батько двох дітей, я не можу уявити безпорадність, біль і страх, які відчувають звичайні люди». – написав Chemis у Facebook.

«Ми всі бачили кадри тіл, зруйнованих міст і повних спортзалів жінок з дітьми та їхніх дідусів і бабусь. Будь ласка, продовжуйте допомагати та показувати, які цінності турбують наше суспільство», – додав він.

За його словами, картина має виражати, що війна в Україні впливає на кожного з нас, як він сказав на сайті Prahain.cz.

«Відомі герої нашого дитинства, які зображені опудалами, представляють Чехію, Фінляндію чи США з Міккі Маусом. Справа в тому, що дівчинка власним життям захищає всі ці дорогоцінні іграшки, а це символізує, що Україна насправді захищає нас», — пояснив він. Життя людей в Україні – це де-факто наше людське життя», – додав він.

Під брендом Chemis утворює Дмитро Прошкін. Перехожі могли побачити його портрет Вацлава Гавела в Празькому Тешнові, який був створений після смерті президента у 2011 році, або графіті, пов’язані з терактами в Парижі.

У 2018 році, до 100-річчя заснування Чехословаччини, Чеміс намалював плаче Томаша Гаррігу Масарика.

«Те, якою є наша країна і куди вона рухається, відображається, серед іншого, у лідерах, яких ми обираємо, і тих, кого ми обираємо, тобто відображення нашого суспільства. », – пояснив він тоді.

Його роботи часто зачіпають екологію, теорію прав людини чи соціальні проблеми. Починав як нелегальний обприскувач, сьогодні також створює на замовлення. Серед його клієнтів такі компанії, як Skoda car, Czech Railways або Veolia.

«Найбільшим успіхом, про який я ніколи не мріяв, було запрошення розфарбувати головну стіну в Залі слави Нью-Йорка, тож я був першим чехом на стіні Зали слави, місця, де виникла культура графіті», – сказав він. на веб-сайті.