На станції метро “Золоті Ворота” у Києві відкрили фотовиставку “Війна очима піротехніків ДСНС”. Вона присвячена Міжнародному дню просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в протимінній діяльності.
Повідомляє ДСНС України.
Україна стала місцем однієї з найбільших у світі зон, забруднених мінами і боєприпасами, що не вибухнули, на території якої понад 14 мільйонів українців перебувають у ризику. А площа потенційно уражених мінами територій складає понад 174 тисячі кв.км. Це 30 % території України, або вчетверо більше за площу Швейцарії.
Фахівці ДСНС з лютого 2022 року знешкодили близько 340 000 мін та боєприпасів.

Зазначається, що для очищення території від мін і вибухонебезпечних залишків можуть знадобитися десятиліття, а бюджет, потрібний для цього, складає близько 37,6 млрд доларів США.
На відкритті фотовиставки Яко Сільє, Постійний представник ПРООН в Україні, зазначив, що можуть знадобитися десятиліття, аби очистити територію України від мін та вибухонебезпечних залишків війни.

«Бюджет, потрібний для відбудови України, колосальний — близько 411 млрд дол.США. З них 37,6 млрд дол. США необхідні для розмінування територій», — зазначив він.
Фотовиставка відкрита для відвідувачів до 20 квітня.
Читайте також: Ще 550 окупантів ліквідували українські захисники. Загальні втрати противника

Журналістка та медіаменеджерка з багаторічним досвідом роботи у регіональних медіа. Працює з темами соціальної політики, життя громад, комунальних рішень та створює матеріали про сучасні історії Захисників України. З 2023 року — директорка редакції газети «Сім днів» і головна редакторка сайту 7dniv.rv.ua.
У різні роки працювала редакторкою сайту, головним бухгалтером, заступницею головного редактора та управлінською ланкою видань «Сім днів» і «Літопис Заходу». Має досвід реалізації медійних та суспільно важливих проєктів у співпраці з українськими та міжнародними партнерами.
