У редакції газети «Сім днів» вчора відбулася презентація соціального проєкту «Робота з втратою та психологічною травмою». Започаткований захід спрямований на надання безплатної психологічної підтримки рідним загиблих у війні з окупантами Захисників.
Зі слів директорки Департаменту соціальної політики Олени ПЕТРИК, проєкт «Робота з втратою та психологічною травмою» народився з ініціативи рівненського психолога Наталії Пражмовської.
Працюючи психологом в медичному центрі «Аніко», будучи психотерапевтом і магістром психології, Наталія Пражмовська допомогає як нашим військовим, які захищають Україну від окупантів, так рідним загиблих Героїв. Відтак, у неї виникла ідея волонтерського проєкту «Робота з втратою та психологічною травмою».
– Це дуже слушна ініціатива, бо дедалі більше людей потребує психологічної підтримки. – зазначає олена Петрик. – В Рівному чимало родин, котрі втратили на війні близьку людину, родича чи друга. Це одна з важких психологічних травм, з якою треба давати раду.
Далеко не всі, як твердить Наталія Пражмовська, можуть упоратися з втратою самостійно. Тому тут дуже доречною є допомога психолога.
Своєчасне психологічне втручання, психологічна реабілітація, формування психологічної стресостійкості, знижує ризик того, що в майбутньому людина матиме психічні розлади. – наголошує психолог,
До реалізації проєкту долучилася редакція газети «Сім днів», яка запропонувала приміщення для проведення з рідними загиблих Захисників групових психологічних занять та індивідуальних консультації. . Зокрема, окрім надання приміщень для психологічних занять, розглядається можливість створення дитячої кімнати. Це дозволить зайняти чимось дітей – малюванням, настільними іграми, переглядом мультфільмів тощо, поки батьки працюють з психологом. Адже хочеться створити середовище, де панувала б затишна атмосфера як для дорослих, так і для дітей.
– Міська влада намагається всіляко підтримувати родини наших полеглих Героїв, – зауважив, звертаючись до присутніх, секретар Рівненської міської ради Віктор ШАКИРЗЯН. – Це стосується не лише надання передбачених різними програмами, в тому числі й міською, матеріальних допомог. Ми стараємося вирішити всі побутово-комунальні проблеми, з якими до нас звертають рідні загиблих Захисників. Мої двері завжди відкрити для тих матерів, татів, дружин, дітей, чиї сини, чоловіки, батьки віддали своє життя за рідну Україну.
Наразі ця робота, як розповіла Олена Петрик, на стадії налагодження. Тобто, учасники проєкту визначаються з форматом роботи. За попередньою домовленістю, зустрічі (групові та індивідуальні), на які охочі реєструватимуться заздалегідь, проводитимуться в редакції «Сім днів» щочетверга.
Це вже не перший соціальний проєкт, за словами директора ТОВ «Редакція газети «Сім днів» Світлани ПІКУЛИ, в реалізації якого бере колектив медіа та створена ним ГО «Медіа хаб «Відкритий простір».
– Скоро буде рік, як ми з Департаментом соціальної політики запустили проєкт «Медіа для ВПО Рівного». Це стосується не лише інформаційного забезпечення внутрішньо переміщених осіб, тобто розміщення на наших медіа-ресурсах корисної та необхідної для переселенців інформації. За цей час ми провели в редакції за участі внутрішньо переміщених осіб більш як 20 зустрічей, круглих столів, семінарів, тренінгів, на які запрошували працівників Департаменту соціального захисту, медичної та освітньої сфери, служби зайнятості та Рівненського центру ПТО, волонтерських і благодійних організацій. Проводили спільні (за участі рівнян і переселенців) благодійні заходи, майстер-класи задля збору коштів на підтримку ЗСУ. Звісно, що зацікавилися новим проєктом, спрямованим на підтримку родин загиблих Героїв
Олександра ВОРОБЕЙ, студентка НУ «Острозька академія»
Читайте також: На Рівненщині YouControl вчить виявляти недобросовісні компанії
- 28 грудня в Рівному проведуть у Вічність трьох захисниківЗавтра у Рівному попрощаємось відразу з трьома Героями-захисниками – Павлом Войтком, Андрієм Поліщуком та Миколою Феськовим.