Сенат Чехії в середу схвалив поправку до закону про українських біженців, відомого як lex Ukraine. Вони передбачають продовження режиму тимчасового захисту для них на один рік – до кінця березня 2024-го. Зміни набудуть чинності після підписання президентом.
Про це повідомляє “Європейська правда“.
Поправку про продовження дії режиму тимчасового захисту для біженців з України підтримали 57 із 62 присутніх членів Сенату Чехії.
Згідно з поправкою, українці, які хочуть продовжити свій тимчасовий захист у Чехії, повинні будуть зареєструватися в електронному вигляді до кінця березня 2023 року.
Після реєстрації їм буде призначено час для особистого візиту до відділення МВС. Там вони отримають так звану візову наліпку.
Якщо біженець з України не зареєструється у встановлений термін або не пред’явить візову наліпку після реєстрації до кінця вересня цього року, тимчасовий захист закінчиться.
Поправка також дозволить спростити процедуру продовження тимчасового захисту в разі чергової хвилі біженців з України. Уряд Чехії зможе ухвалити рішення про продовження тимчасового захисту лише за електронною реєстрацією без особистого відвідування відділення МВС.
Крім того, зміни передбачають можливість спрощення отримання кваліфікації психолога.
Адже з приїздом людей, які постраждали від військового конфлікту, збільшився попит на такі послуги. Також будуть внесені зміни до правил зарахування українських дітей до закладів дошкільної освіти та обов’язкового шкільного навчання на наступний навчальний рік.
Закон спростить процедуру відрахування дитини з дитячого садка. Такі діти часто повертаються в Україну разом з батьками, не повідомляють про це дитячий садок і блокують подальші місця.
За словами міністра внутрішніх справ Чехії Віта Ракушана, наразі в країні перебуває близько 300 тисяч біженців. Їхня кількість не збільшується різко, серед іншого, через м’яку зиму в Україні та наступ українських сил.
Крім того, додав Ракушан, чеський уряд готує ще одну поправку до lex Ukraine. Аби з квітня 2023 року передасти регіональні центри допомоги Україні у підпорядкування МВС Чехії. Та обмежити у часі надання безоплатного екстреного житла, щоб мотивувати біженців шукати власне житло.
читайте також:
- Муніципальні вартові Рівного шукатимуть незаконні рекламні носії на центральних вулицях
- Поновились планові відключення світла у Рівному (ГРАФІК на 12 січня)