Інформацiя про виготовлення турнiкетiв учнями в одному iз навчальних закладiв Рiвненщини, викликала негативнi вiдгуки та нещадну критику.
Про це повiдомляє Суспiльне
Якiсний турнiкет, здатний зупинити кровотечу i врятувати життя бiйцю чи iншому пораненому, неможливо зробити вдома, в ательє чи школi, оскiльки такий вирiб може створити iлюзiю безпеки, але не допоможе в критичнiй ситуацiї.
основна функцiя турнiкету — перекрити судину, з якої тече кров, це треба зробити “негайно i безповоротно”, наголошує Тетяна Воронцова:
З приводу того, що учнi виготовляють турнiкети, або iншi волонтери чи небайдужi громадяни взялися за це, то хочеться сказати лише одне: турнiкет — це дуже складна система, яка перевiрена тестуванням на рiзнi пошкодження i на функцiонал.
Турнiкет не може бути саморобним, пошитим, зробленим на принтерi тощо, додає керiвниця “Рiвне – Такмед”.
Там все має значення: i якiсть тканини, i ширина, i яка пластмаса, i яка стрiчка. Виробники вкладають величезнi фiнанси в розробку i пiдтвердження якостi. А самопали — це iлюзiя безпеки, це навiть гiрше, нiж боєць би нiчого не мав. Про це треба говорити i, можливо, зупиняти й карати за таку дiяльнiсть. Бо коли боєць не має турнiкета, але розумiє, що вiн важливий, то вiн шукає шляхи його дiстати, – каже Воронцова.
З її слiв, для виготовлення справжнього турнiкета пiдприємство має мати вiдповiдну лiцензiю i досвiд.
Неможливо правильний турнiкет виготовити не на спецiальнiй фабрицi, яка цим займається. Неможливо! Навiть коли на початку вiйни на фабрицi якiйсь почали масово шити — це також неперевiрений засiб i в критичнiй ситуацiї вiн не зупиняв кровотечу. У МоЗ хлопцi тестують турнiкети, якi купують у рiзних країнах. Там використовують навiть ультразвукове дослiдження i вже склали таблицю виробникiв, де вказано, що не працює, — каже Тетяна Воронцова.
За iнформацiєю керiвницi “Рiвне – Такмед”, потреба у хороших турнiкетах наразi є. В Українi, з її слiв, ефективним вважається вiтчизняний турнiкет “СiЧ”.