Мобілізація лікарів, пошкодження центральної залізничної станції Сарни, лікування поранених та обслуговування переселенців. 200 днів медицина Рівненщини працює в умовах воєнного часу.
Лікування поранених
Після введення в країні воєнного стану в усіх закладах охорони здоров’я України, в тому числі і на Рівненщині, створено резерви ліжок для лікування поранених. Також забезпечили 3-місячний запас медикаментів та медпрепаратів.
“За ці 200 днів сотні постраждалих, серед яких 5 дітей, отримали медичну допомогу в медичних закладах Рівненської області. Лікування військових є інформацією з обмеженим доступом. На час воєнного стану ця інформація закрита для безпеки пацієнтів і лікарів. Лікування поранених фінансується в рамках програми медичних гарантій НСЗУ», – розповідає перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.
Мобілізація лікарів та переміщення медичних закладів
Понад 1000 медиків Рівненщини пішли на фронт. Невелика частина лікарів виїхала за кордон чи в інший регіон. Водночас із 24 лютого до сьогодні в медичних закладах області знайшли нову роботу 63 внутрішньо переміщені лікарі, 43 медсестри та 24 техпрацівники.
Також в область перебазували Луганський онкологічний диспансер. Сюди переїхали спеціалісти, а також перевезли техніку, яку вдалося врятувати. Також до Рівненської області переїхали Луганський державний медичний університет та Харківський інститут медицини та медико-біологічних наук.
«Кадрового дефіциту немає. В області продовжують надавати медичну допомогу понад 38 тис. лікарів, з них понад 4 тис. пройшли курси з надання екстреної медичної допомоги в умовах бойових дій», – Олег Вівсянник, директор Департаменту цивільної охорони та охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації, повідомили.
Де і як лікуються внутрішньо переміщені особи
ВПО в умовах воєнного стану спростили доступ до безкоштовної первинної медичної допомоги. У кожному місці масового відселення переселенців затверджено сімейного лікаря та педіатра, які надають необхідну медичну допомогу та проводять профілактичні щеплення. З початку війни за медичною допомогою звернулися понад 41 тис. переселенців, у тому числі 14 136 дітей.
Переселенцям доступні всі види послуг за програмою медичних гарантій: первинна медична допомога, спеціалізована медична допомога, отримання ліків через «Доступні ліки» тощо.
92 пацієнти психіатричної лікарні в Харкові були направлені до психіатричних лікарень в Острозі та Орлівці.
Наявність ліків
Через планомірне знищення рейдерами української медичної інфраструктури та проблеми з логістикою з початку вторгнення лікарні зіткнулися з дефіцитом деяких медичних препаратів та обладнання. Але вже за кілька тижнів ситуація в аптечній мережі Рівненщини стабілізувалася, каже начальник ГУ Держлікслужби у Рівненській області Сергій Лебідь.
«Рішення Уряду дозволити ввезення в Україну лікарських засобів, вироблених для інших країн, у тому числі в іноземній упаковці, значно покращило доступність ліків. У більшості аптечних мереж збережено програми лояльності, більше третини аптек входять до Програма «Доступні ліки».Крім того, аптеки області передали ліків на 2 мільйони гривень для потреб Збройних Сил України», – зазначає Сергій Лебідь.
Гуманітарна допомога з-за кордону
На допомогу вітчизняній медицині прийшли міжнародні благодійники, українські бізнесмени та волонтери. Так, Рівненщина отримала гуманітарну допомогу на понад 1,5 мільйона гривень від Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Данія відправила 22 портативні апарати штучної вентиляції легенів і медичні вироби. З початку війни Рівненщина отримала з-за кордону 42 автомашини. Серед них 10 карет швидкої допомоги. Більшість перевели з Польщі.
Для обліку гуманітарної допомоги та її розподілу за потребами закладів охорони здоров’я МОЗ створив інформаційно-аналітичну систему MedData. Через нього лікарні подають заявки на потреби.
Пошкодження лікарні в Сарнах
28 серпня рашисти випустили 4 ракети Х-101 по Рівненській області. Вибуховою хвилею частково пошкоджено приміщення Сарненської районної лікарні. Станом на сьогодні тривають реставраційні роботи приміщень, лікарня працює у штатному режимі, збоїв у роботі медичного закладу немає.
Енергонезалежність лікарень
На Рівненщині в лікарнях встановлюють потужні електрогенератори, які допоможуть бути готовими до непередбачених ситуацій. Ми вже закупили 7 і продовжуємо закуповувати генератори для автономної роботи, повідомили у Рівненській обласній державній адміністрації.