fbpx
Мистецький марафон

Мистецький марафон тривалістю до перемоги оголосили митці Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Мистецький марафон, який оголосили митці Рівненщини, триватиме до перемоги та буде благодійним.

Митці Рівненщини оголосили благодійний мистецький марафон “Спільна боротьба”, який завершиться у день перемоги України у війні з рф. Вони створили волонтерське товариство “ГВІНТ” для адресної допомоги взводу “Рівняни-Гонор” у батальйоні “Вовки да Вінчі” і збирають гроші на дронову техніку.

Вже завтра, 31 березня, у рамках марафону в  галереї Євро-Арт відбудеться благодійний аукціон, лотерея і ярмарок графіки, живопису, металевої скульптури, кераміки та книг. Це роботи 16 митців з Рівненщини, Київщини й Тернопілля, розповіла Суспільному  учасниця товариства “ГВІНТ”, художниця-крапкарка Олена Сєргєєва.

Чому ГВІНТ і про взвод добровольців з одного міста

 Олена Сєргєєва розповіла, що з серпня 2022 року на передовій у складі батальйону “Вовки да Вінчі” воює окремий взвод “Рівняни-Гонор”, це 30 добровольців з одного міста.  23-річний Віталій Стиба з позивним “Вітаха”, який загинув у серпні 2022 року біля Бахмута, також воював там. Про існування взводу “Рівне-Гонор” художниця з друзями дізналися минулого листопада та виникла ініціатива “ГВІНТ”, яка потім переросла в товариство. Дослівно абревіатура розшифровується як громадсько-волонтерське інноваційно-наукове товариство.

“А зброя буває не тільки вогнепальна. Зброєю може бути клавіатура айтівця чи письменника, пензель чи олівець художника, глина гончара, молоток коваля, пісня музиканта…” — так повідомила про створення товариства “ГВІНТ” Олена Сєргєєва на Facebook-сторінці.

Товариство рівненські митці створили саме для адресної допомоги взводу “Рівне-Гонор”.

“Вся наша допомога цільова і найперша потреба бійців — дрони, на той момент їх вже робили харків’яни. Так в нашому товаристві з’явився Харків і долучена Німеччина, там живе наша волонтерка Олена Роман. Зараз ми збираємо на два види необхідної нашим хлопцям з “Рівняни-Гонор” зброї. Перший — дрон-база, який теж піднімається і тримає у фокусі дрони, які розлітаються далі. Другий — це така гусінь з платформою, яка виконує функцію, напевне, санітара. Коли нема можливості добратися до пораненого, бо гатять з усіх сторін, ця гусінь через дистанційне керування може під’їхати і поранений може сісти чи лягти на цю платформу, а гусінь — доставляє його до своїх. Станом на сьогодні орієнтовна ціна цих двох приладів — 200 тисяч гривень. Частину ми вже зібрали”, — пояснила Олена Сєргєєва.

Про ідею марафону тривалістю до перемоги

Ідея оголосити благодійний мистецький марафон, зі слів Олени, з’явилася ще в грудні. Тоді художниця відкрила свою виставку з додатковим аукціоном і лотереєю в Рівненській обласній бібліотеці для молоді.

“Був розпродаж представлених робіт, а головна картина була виставлена на аукціон. Плюс, я вже згадувала, що в нас ще є активна волонтерка Олена Роман, яка зараз перебуває в Німеччині, вона там свої аукціони проводить і збирає гроші, виставляючи предмети, які цікавлять людей саме в тому місті, де вона живе. Ми вирішили розвивати цю тему — і так з’явилася ідея марафону, об’єднати в ньому друзів, однодумців, які хочуть допомогти. Вони відгукнулися. І з усім, що задонатили наші митці, ми виходимо на благодійний марафон, який називається “Спільна боротьба”. Заходимо на довгу дистанцію, цей марафон триватиме, доки триватиме війна”, — розповіла Олена Сєргєєва.

На даний час до участі в благодійному марафоні зголосилися 16 митців. Вони надали 31 лот, це графіка, живопис, металева скульптура, кераміка. Кераміка від домашньої майстерні “Вусатий янгол”. 

“Абсолютно різні роботи й різна ціна. Частина будуть на аукціоні, а частину розіграємо в лотерею з номерками. І буде ще імпровізований ярмарок, можливо, ще хтось з митців зголоситься до участі. Дуже приємно зазначити, що долучилися митці не лише з Рівного й області. З Тернополя добра подруга й знана художниця Олеся Гудима відгукнулася і надала свій лот. З Києва надала керамічні роботи домашня майстерня “Вусатий янгол”, це відома родина керамістів, я контактувала з пані Оксаною, бо зараз її і чоловік, і син воюють. Поетеса Світлана Луцкова, яка живе в Італії вже давно, теж відгукнулася. Ми з нею колись першу книжечку разом видавали, а зараз вона видала дуже гарну книгу з дитячими лічилками “Бабуся Калинівна” і надала її нам як лот”, — зазначила Олена Сєргєєва.

Також лотами на аукціоні будуть керамічні писанки Леоніда Гринбокого, металеві “Ящірка” і “Азов” Романа Велігурського і графіка його дружини Наталії, роботи дизайнера Олексія Огня. Живописні роботи надали художниця Наталія Мирна, член Нацспілки художників Віктор Гвоздинський, наївіст Олександр Гурістюк, викладачка, журналістка і поетеса Наталія Демедюк. Фотохудожники Анатолій Мізерний і Олександр Майструк надали світлини, друковані видання — авторка вишиваних книг Олена Медведєва і краєзнавиця Галина Данильчук.

З 26 березня художниця щодня виставляє по чотири роботи на своїй сторінці у Facebook. І пояснює, що роботи можна придбати також онлайн:

“Якщо людина побачила в інтернеті, зацікавилася й хоче вже придбати щось, може зі мною зв’язатися й забронювати. Можна це робити з різних міст, з різних країн, як кому зручно. А на аукціоні ми оголосимо, що ця робота вже придбана за донат для бійців. Окрім того, можна на моїй сторінці обрати будь-який мій естамп крапковий”.

Аукціон у рамках благодійного мистецького марафону “Спільна боротьба” відбудеться 31 березня у рівненській галереї Євро-Арт о 16:00 і триватиме орієнтовно дві години. У планах “ГВІНТА” організовувати благодійні мистецькі аукціони щомісяця.

Читайте також: Незаконний «бізнес» уродженців Березнівщини викрила поліція