7 тракторів різних моделей та потужностей, у т.ч. зернозбиральний комбайн, навісний та причіпний сільськогосподарський інвентар, а також відмінна навчальна база, колектив досвідчених педагогів – ось запорука оперативної підготовки кваліфікованих робітників для агропромислового сектору економіки України у Рівненському центрі ПТО ДСЗ.
Днями державну кваліфікаційну атестацію за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва кат. А1» склали слухачі із Рівного, Рівненського, Сарненського районів та смт Білогір’я Хмельницької області. Відтепер тракторами із потужністю двигуна до 73,5 кВт у господарствах керуватимуть кваліфіковані робітники. За 6,6 місяця безробітні здобули професійні знання і практичні навички та вже обрали місце роботи. Здебільшого, це фермерські господарства. Супроводжуючий групи, викладач Віктор Ковальчук поділився, що професію тракториста здобували вмотивовані, цілеспрямовані та віддані професії слухачі. Серед них – демобілізовані учасники АТО, волонтери, спадкові аграрії.
«Трьох слухачів під час навчання мобілізували. Олександр Мацкевич, Олег Гуменюк та Павло Павлов сьогодні мужньо боронять Україну, воюють за наш спокій і мир. На їх рахунку знищені танки, ліквідований противник… А ще чоловіки підтримують зв’язок із одногрупниками і педагогами, постійно дбають про своє подальше навчання, адже перші два модулі опанували успішно, залишився останній. Заклад освіти обов’язково чекає своїх Героїв після війни! Ми раді і щасливі будемо завершити заняття із нинішніми вояками, адже мирна професія буде особливо затребувана в період відбудови, і наші випускники стануть одними з кращих її представників!», – переконаний викладач.
Цінним стало знайомство з батьком і сином Сергієм і Романом Цехместруками. Чоловіки успішно поєднували активне волонтерство і професійне навчання, надавали транспортні послуги, допомагали фермерам Хмельниччини. Для випікання пасок на передову чоловіки забезпечили господинь декількох сіл борошном! У планах працювати трактористами на землях Славутчини Хмельницької області.
Серед активних слухачів і рівнянин Павло Мельниченко. Слухач також поєднував навчання із волонтерством. Високі успіхи продемонстрували випускники – демобілізовані учасники АТО Максим Бліндер із Білогірщини Хмельницької області та староста групи, відповідальний і старанний гощанець Андрій Цимбалюк. Дмитро Бурсак – представник родинної династії аграріїв. Нині родинне поле у 100 га потребує кваліфікованого тракториста. Обробіток землі – головний обов’язок родини.
Важливо, що слухачі під час виробничого навчання і виробничої практики мали можливість відпрацювати практичні навички на навчальному полі закладу освіти. Там вони працювали з дотриманням усіх технологій вирощування основних культур.
За підсумками ДКА випускники отримали свідоцтва державного зразка і вже приступили до роботи.
Віктор Ковальчук відзначає колег із Білогірської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, як «постачальників» відмінних майбутніх робітничих кадрів: «Хороші партнери, завжди скеровують толкових хлопців!».
Рівненський центр ПТО ДСЗ непохитно трудиться на своїй «передовій» – оперативно реагує на потреби країни, працює на підготовку професійних кадрів післявоєнної розбудови української економіки.