В Рівненській області прийняла перший в цьому році евакуаційний потяг з Донеччини. До Рівного приїхало 59 людей, серед яких 25 дітей та 6 осіб з інвалідністю. Людей розселили у чотирьох громадах області.
За словами начальника обласної військової адміністрації Олександра Коваля, який особисто зустрів евакуйованих на рівненському вокзалі, такі потяги на Рівненщину прибуватимуть і в майбутньому. Наразі є можливість забезпечити проживання для понад 700 осіб.
Усі громади області готові до прийому людей. Одразу після прибуття люди пройшли реєстрацію, отримали евакуаційні виплати, їжу, медичну допомогу, змогли поспілкуватися з психологами.
– Наше завдання, як тилового регіону, не залишити без підтримки людей, які постраждали внаслідок війни, – зазначив Олександр Коваль, начальник обласної військової адміністрації, який особисто зустрів евакуйованих на рівненському вокзалі.
Житимуть евакуйовані у громадах Рівненського району. Найбільше людей поселили в Гощанській та Здолбунівській громадах. Також прийняли Здовбицька та Березнівська ТГ.
– Місця поселення – колишні дитсадки та школи, колишні сільські ради, які вже приймали на початку війни переселенців. Нам вдалося ці приміщення облаштувати, покращити умови проживання, розділити на кімнати. Вони будуть там проживати стільки, скільки їм потрібно, – розповіла Суспільному Олена Очеретнюк, заступниця начальника ГУ Національної соціальної сервісної служби в області.
З початку повномасштабного вторгнення Рівненщина прийняла понад 89 тисяч переселенців. Наразі в області проживають понад 48 тисяч ВПО, з них – 13 тисяч дітей та 7 тисяч пенсіонерів.
Тетяна ПАНАСЮК
Читайте також: Письменницький майстер-клас для дітей Рівного провела письменниця
- Чи потрібно мити цитрусові перед вживанням? Відповідь вас здивуєВсім відомо, що цитрусові багаті на вітаміни та інші корисні природні сполуки. Але окрім них, сучасні методи вирощування, залишають на фруктах й дуже шкідливі хімічні сполуки.