Демонтаж стели, яка була присвячена дружбі народів, у Рівному відбувся. Не обійшлося без казусів та скандалу у соціальних мережах.
У Рівному відбувся демонтаж стели дружби народів на виконання рішення Виконавчого комітету Рівненської міської ради “Про демонтаж символів радянського режиму”.
Як повідомили в Управлінні Культури і туризму, стела не несе в собі жодної художньої чи культурної цінності й не є об’єктом культурної спадщини. Це штамповка радянського періоду, яка виготовлена конвеєрним способом. Подібних стел є чимало в різних районах області. На ній були зображені українка та росіянка у стилізованих костюмах. Позаду був герб української радянської соціалістичної республіки.
Подібні стели використовували в якості агітації та пропаганди того часу. Тому зараз у місті їй точно не місце! Впродовж року систематично у місті демонтували залишки радянської пропаганди, а не просто точково проводили знесення.
Зараз стела знаходиться на збереженні одного з комунальних підприємств міста. А в перспективі буде вирішено її подальшу долю. Вона може стати частиною музею тоталітарного режиму, який думають облаштувати на Пагорбі слави.
Стосовно декомунізації самого Пагорба Слави в соціальних мережах також висловили думку. Адже там до цього часу роки Другої світової війни вказані 1941-1945.
Крім того, думки коментаторів розійшлися і стосовно того, хто був зображений на стелі та чи була там присутня росіянка. За однією версією – це дві українки з різних регіонів. Вони мали символізувати об’єднання східної та західної України. Також є версії, що поряд з українкою знаходиться або росіянка, або гуцулка, або білоруска.