У структурі Збройних Сил України створили спеціалізований підрозділ із захисту культурних цінностей. Відділення захисту культурної спадщини функціонуватиме у складі Об’єднаного центру забезпечення заходів цивільно-військового співробітництва ЗСУ.
Цей крок реалізовано у межах імплементації положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року та двох протоколів до неї.
Рішення було затверджене спільною директивою Міністерства оборони України та Головнокомандувача ЗС України.
До складу нового підрозділу увійдуть військовослужбовці, які мають освіту та досвід роботи у сфері культури, археології, історії та музейної справи. Основним завданням відділення є координація дій, спрямованих на захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини.
Гаазька конвенція 1954 року – це головний міжнародний договір у сфері захисту культурних цінностей від небезпек збройних конфліктів. Документ став першою міжнародною угодою універсального характеру, яка зосереджена виключно на захисті культурних цінностей під час збройного конфлікту.
Джерело: МКСК
Читайте також: “Золотим хрестом” нагороджено військового з Рівненщини

Редактор сайту «Сім днів» і журналіст стрічки новин. Працює з оперативною інформацією, готує новини та долучається до створення авторських матеріалів для сайту.
Має значний досвід роботи у медіа. Протягом 1991–2009 років був технічним редактором газети “America” (Філадельфія, США), де відповідав за дизайн і верстку, підготовку графічних матеріалів, фоторепортажів та готового макету видання.
Володіння англійською мовою використовує для перекладу матеріалів, підготовлених у межах грантових проєктів, які редакція публікує на окремому піддомені для іноземних читачів.
