У «Затишній книгарні», відкритій у Рівному вимушеними переселенцями з Херсона, поселився живий талісман
Михайло та Вікторія Новицькі – професійні видавці, які після початку повномасштабного вторгнення змушені були виїхати з Херсона. У рідному місті їхню друкарню пограбували окупанти, а обладнання пошкодили, тож подружжя перебралося до Рівного. Тут воно продовжило свою справу та відкрили книгарню.
«У нас у Херсоні була друкарня, друкували газети, книжки. І все-таки займатися захотілось чимось схожим. Дружина дуже багато читає та купує багато книжок, тож вирішили: чому б не спробувати свою книгарню? І вона взялася за це з дуже великим ентузіазмом. Ми написали грант на власну справу та виграли його, тож у центрі Рівного відкрили книгарню», – раніше розповідав Михайло Новицький.
Тепер заклад переїхав у нове приміщення з більшою площею. А також у книгарні з’явився символ.
З чим пов’язаний переїзд та що змінилося в «Затишній книгарні»
Про переїзд “Затишної книгарні” журналістам Суспільного розповіла її співзасновниця Вікторія Новицька. З її слів, нині книгарня має нову адресу – вулиця Шкільна, 11. Збільшилася й площа приміщення – 240 кв. м.
«Виглядає так, що наша книгарня за площею зараз є найбільшою в Рівному, – каже Вікторія Новицька. – Я не кажу, що за асортиментом, але от за площею так точно. Насправді нам пощастило знайти саме таке приміщення. Воно нове, гарне, світле, має багато вікон і дуже затишне».
Як зазначила співзасновниця закладу, окрім книг, тепер там є справжній чорний кіт, на ім’я Вуглик.
«Цих два роки, які працюємо в місті Рівне, ми чекали на нашого чорного кота, тому що так вийшло, що його нам намалювала художниця на логотипі. Ми чекали свого чорного кота, і він нас нарешті знайшов на новому місці», – поділилася Вікторія Новицька.
Вона також розповіла, що в новому просторі провели зустрічі з письменниками Катею Бльосткою та Максом Кідруком:
«Ми плануємо й надалі організовувати заходи для рівнян, щоб створити простір для спілкування та клуби за інтересами. Стільці й столики, які збереглися в нашій друкарні в Херсоні, доставили сюди, тож маємо місця для 35 відвідувачів».
За словами Вікторії Новицької, «Затишна книгарня» долучилася до ініціативи «Культурний десант».
«До нас звернувся «Культурний десант» – організація, яка допомагає військовим отримувати культурний продукт, зокрема книги. Ми вирішили долучитися до ініціативи, адже багато книгарень України вже беруть у ній участь. Нам надали перелік книжок, які цікавлять військових, і це чудова можливість, щоб ті, хто хоче читати, отримали потрібні книги», – розповіла Вікторія Новицька.
Олег СТЕПАНЮК
На Фото: Співзасновниця книгарні Вікторія Новицька. Суспільне Рівне
Читайте також: Одна з найбільших книгарень в Україні знаходиться у Рівному
- Рівне: місто майбутнього, яке надихає на зміниПриклад стійкості та прагнення до інновацій демонструє Рівне. Попри виклики війни, місто стало єдиним українським учасником європейської програми «Пілотні міста». Це масштабна ініціатива в рамках проєкту NetZeroCities, яка дозволить місту скоротити викиди парникових газів і втілити амбітні плани щодо кліматичної…