На Рівненській АЕС стартував новий сезон профорієнтаційно-освітнього проєкту «Ядерна школа РАЕС» (ЯШ), спрямований на зацікавлення молоді атомною енергетикою. Проєкт реалізується за підтримки відокремленого підрозділу ГО «Українське Ядерне Товариство» в Рівненській області. Його мета – популяризація атомної енергетики та профорієнтація молоді, залучення потенційного кадрового резерву для Рівненської АЕС.
Цьогоріч слухачами «Ядерної школи» стали майже 90 старшокласників з м. Вараш, с. Заболоття, с. Цміни та здобувачі освіти професійно-технічного училища РАЕС.
Про це повідомляє пресслужба РАЕС.
Учень ліцею №2 м. Вараш Марк Трохимчук сподівається завдяки цьому проєкту поповнити свої знання про атомну енергетику.
«Я уже бачив програму занять, мені цікаво. Гадаю, що з користю проведу час в «Ядерній школі». Атомна енергетика – дуже важлива для країни галузь. А мені уже час замислюватися над майбутньою професією», – каже юнак.
«Участь в «Ядерній школі» – для мене унікальна можливість здійснити свою мрію, – розповідає дев’ятикласниця Цмінівського ліцею Анна Скиба. – Оскільки я мешкаю неподалік РАЕС, мені завжди було цікаво, як працює атомна станція. Щоразу, коли здалеку дивлюся на її градирні, вони захоплюють мене своєю величчю, тому я радію нагоді побувати тут, більше дізнатися про процес виробництва електроенергії, познайомитися з фахівцями».
Перша зустріч учасників ЯШ з атомниками відбулася у Палаці культури РАЕС. З початком занять їх привітав заступник генерального директора з персоналу Олег Килюх та заступник голови ВП ГО «Українське ядерне товариство» в Рівненській області Олександр Федінчик.
«Ми сподіваємося, що проєкт «Ядерна школа РАЕС» не лише розширить світогляд молоді, а й стане поштовхом для подальшого навчання у профільних вишах, обрання професії атомника, а згодом і працевлаштування на РАЕС», – наголосив заступник голови ВП ГО «Українське ядерне товариство» в Рівненській області Олександр Федінчик.
Профорієнтаційний проєкт для молоді «Ядерна школа РАЕС»
Профорієнтаційний проєкт для молоді «Ядерна школа РАЕС» триває уже сьомий рік поспіль. Кожного заняття слухачі опановують нову тему, яка збагачує їхні знання про атомну станцію та атомну галузь загалом.
«Програма ЯШ насичена і цікава. В межах проєкту заплановані екскурсії на промисловий майданчик станції та в її основні підрозділи, у навчально-тренувальний та інформаційний центри. Учасників очікує спілкування із фахівцями, лекції, зустрічі з молодими спеціалістами, стажування на посадах персоналу підприємства. Крім того, спеціалісти відділу розвитку персоналу проведуть для них ділову гру на тему розвитку лідерських навичок», – розповіла керівник пресцентру управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Іванна Буракова.
Також дітей ознайомили із правилами та умовами навчання, наголосили на найбільш важливих моментах, як то дотримання дисципліни.
«Приємно, що сьогодні у Ядерній школі РАЕС займатимуться майже 90 юнаків та дівчат. Прагнемо, щоб усі вони отримали максимум знань і розуміння того, як працює наше підприємство і наші люди. Атомна станція – високотехнологічне і складне виробництво, тому дуже важливо щоб діти вже спочатку зрозуміли: від кожного тут залежить безпека, а великою складовою цієї безпеки є дисципліна. Ми налаштовуємо їх на це. «Ядерна школа РАЕС» – проєкт надзвичайно потрібний для підприємства. Зі шкільної парти маємо говорити з дітьми про важливість нашого виробництва і про те, що без атомної енергетики неможливий розвиток будь-якої галузі. Тому у майбутньому кожен з них має відчути цю свою важливість, коли прийде працювати на атомну станцію», – наголосив заступник генерального директора РАЕС з персоналу Олег Килюх.
Тетяна Коровайчук
Читайте також: Вереснева інфляція 2023: Підсумки по Україні та Рівненській області
- Учні з 61 громади Рівненщини вже отримують безплатне харчуванняГаряче харчування для школярів 1-4 класів уже запроваджено у 61 громаді області, а це 96% від потреби. Наша область входить до тих регіонів, де в 12 громадах учні безоплатно отримують шкільні порції як особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.