В сільській місцевості є актуальною проблема нерівності зарплат жінок та чоловіків. Жінки отримують на 15% менше ніж чоловіки за ту ж саму роботу.
Як пише Міністерство аграрної політики та продовольства України, про це сказала заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець.
Вона зазначила, що 37% жінок, які проживають у селах, є економічно активними та зайняті як наймані працівниці чи приватні підприємці, фермери.
«За даними Державної служби статистики України на 1 січня 2022 року чисельність сільського населення – 12,5 млн осіб, серед яких 6,5 млн або 52% – жінки. Більшість з них поєднують найману працю із сільськогосподарською на своїх земельних ділянках. Відтак через низку факторів, зокрема обмежений доступ до переважної більшості ресурсів, жінкам важко реалізувати себе в професійній сфері», – сказала заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України.
Водночас вона наголосила на тому, що наразі в Україні сформувався певний прошарок жінок-лідерів, які проживають у сільській місцевості.
«Це голови територіальних громад, педагоги, медики, жінки-фермери. Вони, зокрема, займають активну позицію як в економічному, так і в суспільному житті села, всіляко сприяючи розвитку місцевих громад», – зазначила вона.
Людмила Шемелинець також додала, що доцільно розширювати можливості жінок, які проживають у сільській місцевості, сприяти підвищенню рівня їх доступу до медичних, освітніх, соціальних, економічних послуг, забезпеченню їх прав та належного соціального захисту, що своєю чергою, потребує консолідованої державної політики органів державної влади усіх рівнів.
Вона також наголосила, що Мінагрополітики є учасником проєкту міжнародної технічної допомоги «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Проєкт, зокрема, супроводжує фермерок та фермерів, кооперативних лідерів та лідерок в удосконаленні їхніх навичок з бізнес-менеджменту та кооперативного життя. Проводяться тренінги, що дозволяють приймати виважені рішення, які впливають на прибутковість та стійкість їхнього бізнесу. Підтримка господарств, очолюваних жінками, є основною метою діяльності проєкту, та спрямована на інтенсивне підвищення їхніх навичок та професійного рівня.
Також, з метою створення умов для розв’язання ключових проблем аграріїв та членів сільських громад, у тому числі жінок, які проживають у сільській місцевості розроблено Концепцію розвитку сільських територій, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 995-р, та План заходів з реалізації Концепції розвитку сільських територій, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 № 489-р.
Фото з відкритих джерел.
Читайте також: Рівненські спортсменки стали чемпіонками України з волейболу у Вищій лізі