«Приміщення для розміщення ангіографу вже готове, – розповів керівник Сарненської ЦРЛ Василь Іванюк. – Вимоги до реконструкції особливі. Це і висота стелі, і вентиляція, і товщина стін, і спеціальна кімната для серверів апарату. Відповідний курс навчання пройшов і медичний персонал лікарні».
Завдяки ангіографу можна встановити правильний діагноз, обрати тактику лікування і як наслідок – попередити інфаркти та інсульти. Цей апарат є єдиним інструментом, що дозволяє проводити операції судин. Більше того, після операційного втручання хворі уже через дві години встають з ліжка, а через день-два йдуть додому.
«Донедавна я й сам не знав, що цей апарат настільки важливий, – зізнається Віталій Коваль. – Медики просять таке обладнання в кожну лікарню. Ангіограф в Сарненській ЦРЛ – це допомога для 300 тисяч мешканців Полісся. Переконаний, дороговартісні технології мають бути доступні для кожного жителя Рівненщини».
Медики погоджуються, що таке обладнання вкрай необхідне Сарненській ЦРЛ. Адже, відповідно до сучасних медичних протоколів для того, щоб уникнути небажаних наслідків, медична допомога при інфаркті має надаватися протягом двох годин. А доставити пацієнта з північних районів області до Рівного упродовж цього часу надто складно.