В Рівненському обласному краєзнавчому музеї вперше в Україні буде відкрита унікальна виставка “Рукописні партитури церковної музики з історичної Волині кінця ХІХ — середини XX століття”.
Рукописи партитур церковної музики — є важливим надбанням українського сакрального мистецтва і таким, на жаль, забутим видом культурної діяльності, який в умовах сьогодення, вже практично не можливо відродити!
Тому такою важливою є ідея зібрати й експонувати ці рукописні шедеври, які вже близько 100 років де ліпше, а де й гірше зберігаються в наших церквах, приватних бібліотеках, але майже всюди зовсім не використовуються за призначенням — як нотний матеріал для церковного хору.
Усі експонати виставки зібрані в селах та містах історичної Волині — Рівенській, Волинській та Тернопільській областях.
Переписувачі експонованих фоліантів — це високо освічені регенти православних церков краю, що в переважній більшості були вихованцями Кременецьких регентських курсів знаменитого регента Євгена Капітонця. З огляду на технічну складність вміщених в збірках творів, можна зробити висновок про високу художню виконавську майстерність регентів та церковних хорів на Волині в ті часи! Такі рукописи красномовне свідчення й того, якою високою була загальна музична культура наших пращурів в той час. А мистецтво каліграфії регентів-переписувачів викликають, щонайменше, захоплення!
Твори з рукописів будуть звучати на відкритті виставки у виконанні Рівненського камерного хору «Воскресіння», диригент — Олександр Одинець.
Відкриття виставки відбудеться 8 листопада о 13.00 годині в приміщенні Рівненського краєзнавчого музею (вул. Драгоманова 19).
Організатори виставки: Всеукраїнське хорове товариство ім. Миколи Леонтовича НВМС та Рівненський обласний краєзнавчий музей.
Джерело: Рівненський обласний краєзнавчий музей.
Фото ілюстративне з відкритих джерел.
Читайте також: Розпочався другий етап проєкту «Пліч-о-пліч»