29 лютого о 14:00 у виставковій залі МБК Рівне відбудеться презентація етнографічного альбому «НЕТЛІННІ. Українська державна символіка в народній вишивці та ткацтві», упорядниками якого є Леся Воронюк і Володимир Щибря.
Це не просто книга, це унікальний етнографічний фотоальбом, в якому вперше опубліковано та описано вишиті та ткані експонати з українською державною символікою та її мотивами.
Для створення альбому було проведено спеціальні дослідницькі експедиції. Загалом командою ГО “Всесвітній день вишиванки” було зібрано понад 350 експонатів початку-середини XX століття, близько 200 найбільш унікальних презентовано у виданні.
Більшість із представлених вишивок були створені в період радянської окупації та засвідчували культурно-політичний спротив тоталітарній системі.
За словами упорядниці видання, Лесі Воронюк:
“Нетлінні, бо не зітліли вишиті сорочки, рушники, текстиль. Все збереглось, хоча дуже часто наші пращури їх ховали від радянської окупаційної влади в скринях, в дуплах дерев, у віконних рамах. Ми закладаємо в цю назву також інший зміст – про нетлінну ідею української ідентичності та культури, яка навіть у найтемніші часи вистояла і збереглась до наших днів”.
Під час презентації відбуватиметься автограф-сесія, обговорення, аукціон та збір коштів на FPV-дрони «ГОРИНЬ-10» для Роти ударних безпілотників «СЕРАФИМИ» 104 бригади ТрО.
Вишивка – це генетичний код нації. Це історія написана не словами, і тому її неможливо переписати.
Джерело: Рівненська міська рада
Читайте також: У репертуарі дитячого хору з Рівного немає трагічних пісень