fbpx

У Рівному в закладі освіти для безробітних майбутні кравці націлені на активну роботу

Діліться інформацією з друзями:

У непростий для України час на допомогу Армії встали усі свідомі громадяни! Особливо затребуваними сьогодні є професії швейної галузі. Швачки, кравчині активно  долучаються до пошиття замовлень для військових. У стінах Рівненського центру ПТО ДСЗ триває підготовка кваліфікованих робітників. Не припиняється і волонтерська робота. Усі націлені на Перемогу і Мир!

Є професії, які неможливо опанувати без особливої любові, таланту і наполегливості. Одна з них – кравець. Люди, що сідають за швейні машинки, готові одягати усіх і кожного задля безпеки, краси і комфорту! Триває таке навчання 9,3 місяця.

На жаль, нові реалії не дозволяють проводити традиційні покази кваліфікаційних виробів випускників, проте динаміка занять, професійний азарт, активність та наполегливість незмінно супроводжують слухацькі аудиторії.

Сьогодні сучасну професію кравця опановують безробітні із Рівненщини, Сумщини і Житомирщини.

Майстриня виробничого навчання Оксана Мирончук поділилася: « У нас триває виробниче навчання. Опановуємо пошиття плечових виробів. Це один із найвідповідальніших етапів навчання. Приємно, що слухачки сміливо обирають ідеї та досягають успіхів. Рівнянка Наталія Жернова завершує роботу над жакетом на підкладці! А це вже рівень майстерності закрійника!».

Викладачка Поліна Долганська зауважує, що слухачки проявляють великий інтерес до вивчення тем.

Успішно опанували важливу і непросту тему – вузлову обробку. На заняттях пропрацювали застібки на тасьму, блискавку і «гульфік»; шлиці; обробку верхнього зрізу підкрійною обшивкою, пришивним поясом, на корсажній тасьмі, а також обробку спідниці на підкладці. Група виконала зразки за усіма видами робіт.

«Не думали, що так багато нюансів!, – діляться жінки. – Думали, що навчимося кроїти та зшивати набагато швидше, а виявилося, що цей процес набагато складніший».

Майбутні кравчині мріють про власну справу, планують організовувати роботу своїх ательє, майстерень з ремонту і пошиття виробів. Вже під час навчання вони купили професійне швейне обладнання для самостійної роботи вдома: оверлоки, промислові і побутові машинки, парогенератори Майже всі придбали манекени! Це вперше! Жінкам поталанило відкупити їх у місцевого підприємця на ринку. 

Більшість слухачів вже визначилися із майбутніми місцями роботи. І це особливо радує і мотивує.

Увага! Комплектуємо групу слухачів за професією «Швачка»!

Навчання розпочинається уже в квітні!