Семиметрову колоду для “Оствиці” передали з Тресту зеленого господарства. Парк історичної реконструкції знаходиться на балансі цього підприємства,
– пояснив Юрій Ойцюсь.
З метрової в діаметрі колоди планують зробити човен-довбанку.
“Ми минулого року зробили три довбанки по три-чотири метри. Вони короткі й мають не такі ходові якості у порівнянні з довшими човнами. З цієї колоди ми хочемо зробити довшу довбанку. Ми її називаємо Уборть, за назвою річки на Житомирщині, з якої торік український археолог і історик Андрій Петраускас витягнув довбанку. Вона вісім чи дев’ять метрів завдовжки, от ми й зробимо наближену до неї”, – зазначив Юрій Ойцюсь.
Керівник Тресту зеленого господарства Ігор Романчук Суспільному розповів, що тополю зрізали на перетині вулиць Дубенська і Макарова, де наразі зводять кільце. Посадовець зазначив, що інші зрізані там дерева використають і на інших підприємствах, зокрема, для потреб “Спецкомбінат – ритуальна служба”.
Розпочати виготовлення довбанки планують взимку. Це буде загалом восьмий човен у парку історичної реконструкції “Городище Оствиця”. Наразі тут є дві реконструкції варязьких дракарів “Гунгнір” і “Фрея”, відтворена з давньоруської лодь “Лада” і п’ять довбанок.
Фото Юрія Ойцюся