У зв’язку з дією карантину, спрямованого на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, в 2020 році оздоровчу кампанію пільгових категорій населення Рівненське міське управління праці та соціального захисту населення розпочало лише в липні 2020 року, після послаблення карантинних заходів.
Про це повідомила начальник відділу соціального захисту осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС Наталія МИХАЛЮК.
Пільговик самостійно має обрати відповідний заклад, що відповідає рекомендованому профілю лікування. З пільговиком та обраним ним санаторно-курортним закладом, управління укладає тристоронній договір, який є підставою для направлення на оздоровлення та подальшого відшкодування витрат. Такий же механізм передбачений для організації надання послуг психологічної реабілітації учасників АТО і ООС.
Оздоровлення здійснюється виключно в регіонах де є рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо надання права санаторно-курортним закладам працювати в умовах адаптивного карантину з дотриманням норм безпечної роботи Закладу.
Станом на 10 серпня, управління, в межах виділених коштів, отримало погодження від санаторно-курортних закладів про можливість надання оздоровчих послуг для 215 осіб, загальна вартість яких становить 2 млн. 238 тис. 680 грн. державного бюджету.
За результатами проведених перемовин, послугами санаторно-курортного лікування найближчим часом скористаються 62 особи, потерпілі від Чорнобильської катастрофи; 58 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та інвалідності з дитинства; 12 осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюванням хребта та спинного мозку; 40 учасників АТО і ООС та послугами психологічної реабілітації 43 учасника АТО і ООС.
До речі:
Відшкодування вартості санаторно-курортного лікування та послуг психологічної реабілітації здійснюється в межах граничної вартості, встановленої для відповідної пільгової категорії громадян, яка затверджена наказами Міністерства соціальної політики України на 2020 рік, і становить :
санаторно-курортне лікування для:
- осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи – 7700 грн.
- дітей з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи – 15300 грн.
- осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та інвалідності з дитинства – 7740 грн.
- осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюванням хребта та спинного мозку – 23450 грн.
- осіб з інвалідністю війни внаслідок участі в АТО і ООС – 11600 грн.
- учасників бойових дій АТО і ООС – 13320 грн.
психологічна реабілітація:
- осіб з інвалідністю війни внаслідок участі в АТО і ООС – 9882 грн.
- учасників бойових дій АТО і ООС – 11529 грн.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»