fbpx

У Рівному шукають патронатних вихователів

Діліться інформацією з друзями:

Підтримати та допомогти дитині, яка потрапила в складні життєві обставини – це головна мета сімейного патронату. Про те, як стати патронатним вихователем, та чому ці люди вкрай потрібні в Рівному, говорили на прес-конференції представники місцевих соціальних служб, що займаються дітьми.

– Патронат над дитиною – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин, – розповіла директор Рівненського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила ТАЛТ. – Термін перебування дитини в родині патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Наразі в Україні 160 сімей надають патронатні послуги. На етапі створення – ще 30. Уже майже 800 дітей отримали цю послугу. Причому після патронату більше 40% повернулися в свої родини. На Рівненщині нині діє лише 2 патронатні сім’ї – у Радивилові та Тучині. У Рівному за останні три роки було 52 бажаючих стати патронатними вихователями, 5 родин пройшли попередній відбір, однак їхні кандидатури були відхилені з тих чи інших причин. Хтось не мав необхідних житлових умов, у інших були надто малі власні діти були й інші причини.

Коли у Рівному будуть патронатні вихователі вони без роботи точно не залишаться, адже нерідко виникають ситуації, коли діти потребують таких послуг, – зазначив начальник міської служби у справах дітей Андрій МІЩЕНЯ. Нині у Рівненській громаді мешкає понад 52 тисячі дітей.

– Торік ми мали 50 повідомлень про дітей, які опинилися без батьківської опіки. 39 із них згодом отримали статус дитини сироти, або позбавленої батьківського піклування. Проблеми бувають різні: важка хвороба чи смерть когось із батьків, залежність у мами або тата, необхідність залишити дитину на період реабілітації чи лікування батьків та інше. У таких ситуаціях ми шукаємо рідних або знайомих, котрі могли б забрати дитину до себе. Але часто таких людей просто немає. Тому змушені тимчасово поміщати дітей в обласний центр соціально-психологічної реабілітації в с. Олександрія. Тут стали б у нагоді патронатні вихователі, – зазначив Андрій Міщеня.  

Існують певні вимоги до патронатного вихователя. Насамперед, це має бути людина, що має досвід виховання дітей. Кандидатів навчають за комплексною кількарівневою програмою, обстежують її житлові умови, психологи та спеціалісти соціальних служб спілкуються з членами родини кандидатів і лише після цього людина може стати вихователем.

– Патронатний вихователь – це підготовлений фахівець, який знає особливості фізичного та психологічного розвитку дитини, залежно від віку, має навички домедичної допомоги, – пояснила національний тренер з навчання кандидатів у патронатні вихователі Людмила РИБЧУК. – Потреба в таких фахівцях дуже велика.

За період перебування дитини в родині патронатного вихователя останній отримує грошове забезпечення та соціальну допомогу на дитину.

Детальніше про те як стати патронатним вихователем можна дізнатися в Міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: м. Рівне, вул. Шевченка, 45, ІІ поверх, тел. 620606, 636392, 067-9985594