fbpx
Обговорюють формат місцевих Рад безбар'єрності.

У Рівному розроблять місцеву стратегію безбар’єрності

Діліться інформацією з друзями:

Рівне отримало унікальну можливість участі в пілотуванні нового формату місцевих Рад безбар’єрності, який стартував в Україні. Ця ініціатива стала логічним продовженням затвердженої Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованого Першою леді України Оленою Зеленською.

Проблема доступності до громадських та торгових приміщень, на жаль, актуальна для всіх міст України. Проте, ситуація в країні яскраво свідчить, що відкладати її вирішення просто не можна. Адже місто – це також люди з інвалідністю, люди з порушенням зору, користувачі крісел колісних, це ветерани та літні люди, а також діти. Тож проблема потребує комплексного підходу. Напрацювати стратегію та конкретні плани дій у напрямках формування безбар’єрного середовища покликана Рада безбар’єрності Рівненської територіальної громади.

“Надзвичайно важливо актуалізувати роботу у досягненні безбар’єрності у всіх її проявах. Саме тому, Рівне з гордістю долучається до пілотування нового формату Рад безбар’єрності територіальних громад. Ми говоримо зараз не просто про фізичну доступність, хоча і вона має надзвичайно важливе значення, а й про економічну, інформаційну, освітню, цифрову безбар’єрність. Ми вже визначили в складі нашої Ради відповідальних за кожен напрям. Найближчий місяць вони напрацьовуватимуть пропозиції, проводитимуть зустрічі та фокус-групи, аби ми могли чітко сформувати план дій у кожному напрямку” – відзначив секретар Рівненської міської ради, виконувач обов’язків міського голови Рівного, голова Ради безбар’єрності Рівненської міської територіальної громади Віктор Шакирзян.

Обговорюють формат місцевих Рад безбар'єрності.

Рада безбар’єрності Рівненської територіальної громади працюватиме у шести напрямах, аби забезпечити повну доступність усіх громадян до об’єктів фізичного простору, роботи, інформації, залученості до прийняття рішень.

“Велика частина уваги зараз приділяється нашим захисникам та захисницям, які повертаються додому. І зовсім неправильно вважати, що вони повинні адаптуватися до суспільства, це ми повинні зробити усе, щоб їм було комфортно пересуватися містом, щоб вони могли отримати усю необхідну інформацію, щоб мали можливість влаштуватися на роботу і достойно заробляти на життя. Адже наші захисники та захисниці роблять більше, аніж ми можемо уявити, задля того, щоб українці могли вільно жити на своїй землі. Ми у боргу перед ними і адаптувати простір до їхніх вимог – це найменше, що можемо зробити” – наголосив очільник Рівного.

Аби визначити першочергові кроки роботи, алгоритми подальшого напрацювання вирішення проблемних питань учасники Ради безбар’єрності сьогодні провели спільне засідання із представником Офісу радниці Президента України з питань безбар’єрності Антоном Янченком та керівницею напряму розбудови спроможностей проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), кандидаткою політичних наук з питань національної безпеки Марією Плаксенко. Наступний знаковий етап роботи – створення стратегії безбар’єрності Рівненської громади.

Нагадаємо, що пілотування Ради безбар’єрності відбувається в межах ініціативи «Безбар’єрність – спільними зусиллями», яка реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) за підтримки проєкту UNDP в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

Читайте також: На Рівненщині студентам розповіли про принцип «рівний-рівному»